Zavřít reklamu

Trailer k novému Call of Duty obětí čínské cenzury

Čínský videoherní trh má velkou moc.

26. 8. 2020     Zdroj

Čínští cenzoři jsou takřka všemocní a herní společnosti jejich požadavky považují za písmo svaté. Jak jinak si vysvětlit počínání Activision s prvním teaserem ke Call of Duty: Black Ops: Cold War? Herní vydavatelství se rozhodlo původní verzi upoutávky stáhnout kvůli pro čínskou vládu citlivým záznamům z demonstrací na Náměstí nebeského klidu v roce 1989.

Původní verze teaseru byla v samotné Číně poměrně rychle stažena z internetu, což je vzhledem k tamnímu autoritářskému režimu celkem pochopitelné. Trailer ovšem Activision sami stáhli i ze všech ostatních oblastí světa, jak se můžete přesvědčit v naší původní novince, kde nyní původní video nefunguje.

Za stažení videa z celosvětového internetu si Activision vysloužilo vlnu kritiky. V upoutávce hra sama diváky upozorňuje na to, že je třeba dobře znát dějiny, aby se nemusely znovu opakovat. Ohnutí kolene před čínskou vládou moc s touto zprávou příliš neladí. Čínský kolos je ale vlivný hráč na videoherním trhu. Activision tak proto radši volí co nejbezpečnější cestu, aby se vyhnuli případnému zákazu hry v nejlidnatnější zemi světa.

Call of Duty: Black Ops: Cold War zatím nemá stanovené datum vydání. Podle posledních zvěstí by však mělo vyjít v polovině listopadu společně s vydáním Playstation 5.