Zavřít reklamu

Z Call of Duty: Modern Warfare zmizelo OK gesto. Prý ukazuje nadřazenost bílé rasy

Jako by těch absurdních situací bylo poslední dobou málo, politické nepokoje zasáhly i Call of Duty: Modern Warfare. Ze hry zmizelo gesto symbolizující „OK“.

10. 7. 2020     Zdroj

modern warfare

Jako by těch absurdních situací v herním světě bylo poslední dobou málo, kromě další vlny nařčení ze sexuálního obtěžování přišly na řadu i nenávistné projevy. Právě v souvislosti s probíhajícími násilnými protesty ve Spojených státech kvůli smrti afroameričana George Floyda se tak řada korporací zaměřuje i na ty nejmenší náznaky rasismu. Jako nebezpečné a potenciálně extremistické vyhodnotili zaměstnanci z organizace Anti-Defamation League také gesto symbolizující „OK“, které je v Call of Duty: Modern Warfare a Battle Royalu Warzone používáno na denní bázi. Ať už toto obvinění může znít sebeabsurdněji, za útokem proti vývojářům údajně stojí především nechvalná historie tohoto gesta.

Samotný znak OK se sice používání již od 17. století, avšak v novodobé historii ho přebraly zejména rasistické a extremistické skupiny, které ho zneužívaly jako symbol odporu proti černochům a jiným rasám. Za vším pochopitelně hledejte nechvalně známou sociální síť 4Chan, která si na svůj vrub už připsala snad všechny zločiny proti lidskosti. Kvůli absolutní svobodě slova a absenci jakýchkoliv regulací tam totiž dochází ke stmelování extremistů, potenciálně nebezpečných jedinců a zvláštních individuí, kterým standardní sociální sítě zkrátka prostor nedají. A právě tam se i zrodil nový význam OK gesta, kvůli kterému oficiálně symbol zmizel z Call of Duty: Modern Warfare i Warzone. Uvidíme, kam současná situace ještě zajde. Jisté ale je, že napětí eskaluje.