Zavřít reklamu

Top 5 herních hrdinek

To nej z né tak něžného pohlaví. Top 5 herních hrdinek, dle našeho výběru.

2. 2. 2015    

5. Clementine

Clementine je postava ze hry Walking Dead od společnosti Telltale Games. Její dabérkou je Melissa Hutchinson kterou můžeme znát ze hrey The Wolf Among Us kde dabovala Beauty. Clementine je 8-mi letá dívka žijící na předměstí Atlanty. Zatímco byly její rodiče pryč,vypukla zombie apokalypsa. Kvůli tomu se musela spojit s hlavní postavou hry Leem Everettem který se stal jejím ochráncem. Jako první prvek ze hry, byla Clementine vytvořena jako morální kompas pro rozhodnutí jež jsme museli ve hře činit. Clementine je považována mnoha hráči i novináři za emocionální vrchol The Walking Dead díky čemuž se dostává na páté místo.

4. Alyx Vance

Alyx Vance je nehratelná postava ze hry Half-Life 2 a dalších dvou epizod od společnosti Valve. Jedná se o mladou afroasiatku, která je důležitým článkem odboji proti mimozemské rase,Combine, uzurpující Zemi s pomocí doktora Breeda. Za její skvělý vzhled můžeme poděkovat desingérovi Dhabihu Engovi. Hlas jí zapůjčila Merle Dandridge, kterou můžeme znát ze hry Last of Us kde dabovala vůdkyni revolucionářských Fireflies jménem Marlene. Alyx je dcera Dr. Eli Vance a Azian Vance kteří zemřeli při nehodě z prvního Half-Life. Je zkušená hackerka která dokáže infiltrovat počítačové systémy našich milých uzurpátorů. Ráda si hraje se střelnými zbraněmi, nejvíce pak s automatickou pistolí kterou nosí vždy u sebe. Dokonce se obejde i beze zbraně, kdy dokáže jediným kopem odrovnat Head-craba. Na čtvrté místo se dostává díky svému atletickému typu, je vždy optimistická i v těch nejhorších situacích a málokdy je nepřátelská vůči ostatním.

3. Lightning

Lightning, pravým jménem Claire Farron, je protagonista Final Fantasy XIII. Ve Final Fantasy XIII-2 je vypravěčem a zároveň hlavním hrdinou a ještě do třetice se vrátí v Lightning Returns:Final Fantasy XIII. Její disngér je Tetsuya Monura. Hlas je propůjčen od Ali Hillis která nadabovala Dr. Liara T’Soni z Mass Effect 2. Její hlavní cíl ve Final Fantasy XIII je zachránit svou mladší sestru Serah, ale bohužel se zaplete do spiknutí ohrožující její rodnou zemi Cocoon. Ve Final Fantasy XIII-2 je ochráncem bohyně Etro ve Valhale kde bojuje s největším rivalem kterým je Cauius Ballad. Lightning je druhá nejlepší protagonistka z celé série Final Fantasy. Před ní je Terra Brandford z Final Fantasy VI. Díky jejímu zápalu pro věc i velmi sexy vzhledu se dostává na třetí místo v našem žebříčku.

2. Princezna Zelda

Zelda je jméno hrdinky ze hry Legend of Zelda od společnosti Nintendo. I když je Zelda titulní postavou hry, její role je většinou dáma v nesnázích. Hráč hraje za sérii postav kde se snaží porazit Ganona, hlavního záporáka celé série. Při zachraňování Zeldy se prosekáváte skrz tuny nepřátel. V některých částech hry se ukazuje jak silnou magií Zelda vládne. Díky své magii totiž udržuje celý svět Hyrule v klidu. V některých částech je hlavní silou ke zničení Garona, jindy se obětuje pro vlastní zem k zachování míru. Díky tomu všemu se dostává na druhé místo.

1. Lara Croft

Coby dcera lorda Henshingly Crofta, prožila své bezstarostné dětství na rodném panství v prostředí vysoké britské aristokracie. Na škole ve Skotsku se začala věnovat horolezectví a střelbě, ve Švýcarsku se pak věnovala extrémnímu lyžování a prázdniny strávila v Himalájích. Na zpáteční cestě její letadlo ovšem havarovalo. Lara jediná přežila. Po dvou týdnech útrap se ocitla ve vesnici Tokakeribi. V důsledku této zkušenosti se změnil celý její dosavadní život. Vrhla se po hlavě do dobrodružného života, plného vzrušení a nebezpečí. Lara ke velmi fyzicky zdatná. Neexistuje hráč kterého by neuchvátila. Díky tomu se dostává do čela tabulky.