Zavřít reklamu

Top 10 hororových her

Top 10 hororových her dle mého uvážení.

29. 10. 2017    

Jelikož se nám blíží Halloween, máme pro Vás speciální článek na téma hororových her. Máte rádi strach, utrpení a krev? Tak to jste na správném místě!

10. SOMA

SOMA je ambiciózní práce sci-fi, která se dotýká základních otázek vědomí, identity a vztahu mezi myslí a tělem. Vaše okolí je plné strašidelných zážitků a zvuků, které vás přinutí k plížení, i když se nic neděje. Teprve když jste na správné cestě, začnete se setkávat s roboty, kteří jsou naprosto jistí, že jsou lidé (stejně jako vy) a mohou vidět jejich vlastní lidské tělo jasné jako denní slunce.

Jak skončil příběh na opuštěném podzemním výzkumném zařízení nemůžeme prozradit, ale můžeme se podívat na názornou ukázku ze hry.

9. EVIL WITHIN

Evil Within není hra, která se spoléhá na lehké skoky. Je to způsobeno pomalým, trvalým a hlubokým pronikavým pocitem strachu, který nastavuje vaši mysl na každou sklenici skla pod nohama. Většina tohoto napětí je díky náhlému používání atmosféry hry. Ponuré a působivé prostředí si s námi hraje a jde z něj strach. Nedostatek munice a smrt skoro na každém rohu nás přinutí si dávat pozor.

Pár kapitol to trvá, ale nakonec dokáže strhnout vytříbenou akci a zapůsobit několik strašidelných momentů.

8. SLENDER: THE ARRIVAL

Slender: The Arrival se jmenuje z relativně nové městské legendy: Slender Man. Slender Man je pravděpodobně jedním z prvních skutečně úchvatných příšer, které nás přišli strašit. Hra je rozdělena do pěti kapitol, z nichž každá má své vlastní zaměření. Jednou z prvních položek, které najdete, je baterka. Společně vy a vaše vzácná baterka projdete přes pět kapitol, mezi něž patří dům, opuštěný důl a několik zalesněných oblastí, ve kterých vás bude honit Slender Man.

Zapněte baterku, ujistěte se, že máte dost baterií a hlavně se neotáčejte!

7. DEAD SPACE

Hororový žánr přežití je plný her, ve kterých jste izolováni v nepřátelském prostředí plném monster a Dead Space není výjimkou. Dead Space je pozoruhodná hororová hra od vizuální prezentace až po poutavý příběh. Vesmírné prostředí vás dokáže zaujmout a jste nuceni bojovat za své přežití.

Neuvěřitelně atmosférické a znepokojivě strašlivé hluboké vesmírné dobrodružství, které vás pronásleduje do snů a nechá vás prosit o další!

6. FATAL FRAME II: CRIMSON BUTTERFLY

Původní Fatal Frame se podařilo vyniknout kvůli své temné, silně japonské atmosféře a unikátnímu hernímu mechanikovi, který používal fotoaparát, který byl napuštěn zvláštními pravomocemi, aby vysílal duchy k jejich věčnému odpočinku. Fatal Frame II: Crimson Butterfly se v podstatě neodchyluje od vzorce, které vytvořil jeho předchůdce, protože se pohybuje na stejném místě záhadných, starověkých japonských rituálů a představuje nevinné mladé dívky, které se postavily proti duchům.

Zatímco hra není strašně obtížná, přesto se jí podaří tkát rozrušující příběh plný tajných obětních obřadů, který vás neúprosně bude přitahovat.

5. OUTLAST

Outlast není opravdu hra dovedností. Nejste policajt ani voják,ale reportér. Jako reportér nemáte mnoho dovedností, s nimiž se můžete zbavit stalkerů s nůžkami a dalších vražedných maniaků, kteří číhají v chodbách zchátralého hromadného masivního blázince. Nemůžete je zastřelit, ani je nijak zabít. Můžete pouze utíkat a nebo se skrývat. Jste vždy v nebezpečí, a když toto nebezpečí trčí na vaše podpatky, tak vše co můžete udělat, je útěk a zoufale doufat, že vás nechytí.

Utíkej jako o život!

4. ALIEN: ISOLATION

Tam, kde je nebezpečí, tam je vzrušení! Alien: Isolation občas zachycuje jak pocit strachu, tak okamžitý komfort útěku. Každý dech může být poslední, a tak si každý vychutnáte. Vetřelci zůstávají i 35 let po svém debutu v prvním filmu stále jednou z nejděsivějších zrůd, které kdy lidský mozek vymyslel. Vesmírná stanice jménem Sevastopol skrývá mnoho tajemství a jak můžeme očekávat, všechno se hned na začátku ošklivě pokazí.

Hra nedělá filmu Vetřelec ostudu a vychutná si ji každý fanoušek vetřelce.

3. AMNESIA: THE DARK DESCENT

Bronzovou medaili získává Amnesia!

Amnesia je jedna z nejstrašidelnějších her v nedávné paměti. Obrazovka načítání doporučuje, abyste vypnuli světla a hráli jste se sluchátky, což vyžaduje obrovskou odvahu. Je to příběh o terorismu, který je hrozivý a znepokojující od prvních okamžiků, a pouze zesiluje to, čím dále postupujete. Můžete se jen podřídit jejímu náporu nebo utéct v teroru a doufat, že stíny vám budou poskytovat bezpečné útočiště.

Amnesia: The Dark Descent by vás mohla bláznit, protože je to jedna z nejstrašidelnějších hrůzných her, které budete kdy hrát!

2. P.T. (Playable Teaser)

Stříbrnou medaili získává P.T.!

P.T., později vysvětlené jako zkratka pro Playable Teaser, totiž není normální hrou. Je to pouze opakující se smyčka jedné opuštěné chodby domu, kde asi došlo k něčemu strašnému, jak se dozvídáte z tajemných hlasů. Touto chodbou chodíte stále dokola, až ji znáte jak své boty, a hledáte, co se oproti minule změnilo. Pozorní někdy postřehnou, že když se o kousek vrátí zpět, na stěně postupně mizí písmena nápisu HELLO. Co to má sakra znamenat…?

P.T. je krátkou hororovou hrou, která nás vystraší až k smrti!

 

1. SILENT HILL 2

Zlatou medaili získává Silent hill 2!

Se Silent Hill 2 dodal Konami hluboké a dlouhé dobrodružství, které je děsivě a strašidelné. Silent Hill 2 se koná ve známém městě Silent Hill. Hráči se ocitnou v roli jednoho Jamese Sunderlanda, osamělého, depresivního muže, který se jednou šťastně oženil. Jeho bývalá manželka Mary zemřela před třemi lety na hroznou nemoc. Jednoho dne James obdrží dopis podepsaný svou mrtvou manželkou Mary a ta prosí, aby se s ním setkal ve městě Silent Hill. Zneklidněný, zmatený a zaujatý, James dovoluje, aby se jeho emoce rozhodly proti logice a vedly k jejich bývalému místu vzpomínek, Silent Hill. Samozřejmě, dopis od mrtvých může znamenat jen jednu věc, potíže.