Zavřít reklamu

Tomb Raider nabídne i volnost

Tomb Raider bude restartem jako hrom. Tahle hra nás nepřestává překvapovat.

3. 6. 2012    

Nový díl hry Tomb Raider, nebo spíše lépe řečeno reboot série stále překvapuje. Lara Croft dostane i možnost se poněkud toulat po ostrově. Autoři sice tvrdí že nám a tedy i hlavní hrdince budou muset trochu svázat nohy, ale sem tam nám dovolí si prozkoumat okolí. Tudíž hra nebude tak úplnou koridorovkou jako například série Uncharted.

Údajně se dočkáme i možnosti proletět se v bombardéru B-52. Ten bude ovládat sama Lara a je pak na vás, kam a jak rychle s ním poletíte. V určitou chvíli budete muset z letadla vyskočit. A už podle traileru se dá očekávat že to nebude snadné přistání.

Autoři opět poukazují na fakt, který jsme již od nich slyšeli. Tudíž některé věci budou mít ve hře dopad i na pozdější průběh. Například pokousání vlkem, nebo pád z velké výšky, mohou Laře způsobit zranění, která jí zůstanou natrvalo, tedy bude mít například obtíže se šplháním.

Poslední novinkou je to, že Lara bude mít možnost se postupem hry vylepšovat. Zřejmě nás čeká nějaký strom schopností, kde nebude chybět lezení, střelba (pistole, luk), rychlost běhu atd. V něm budeme přiřazovat získáné body. Tuto možnost prý dostaneme na místech, která slouží jako tábory, zde Lara načerpá trochu síly a zároveň vyžene své schopnosti výše.