Zavřít reklamu

The Last Guardian v potížích

Když jsem minulý rok psal preview na kouzelnou adventuru The Last Guardian o chlapci, který má za kamaráda okřídleného psa a společně procházejí velkým hradem za záchranou…no, jen si to preview přečtětě…tak jsem doufal, že se k nám hra dostane alespoň do konce jara 2012. Bohužel vývojařské studio, které má hru na starost, stíhá jeden […]

22. 2. 2012    

Když jsem minulý rok psal preview na kouzelnou adventuru The Last Guardian o chlapci, který má za kamaráda okřídleného psa a společně procházejí velkým hradem za záchranou…no, jen si to preview přečtětě…tak jsem doufal, že se k nám hra dostane alespoň do konce jara 2012. Bohužel vývojařské studio, které má hru na starost, stíhá jeden trabl za druhým.

Největší dosavadní ranou byl odchod Fumita Uedy, který byl „otcem“ projektu a od té doby to s hrou nevypadalo nejlépe. Studio se trápilo a nevědělo kudy kam. Také proto se SONY rozhodla, že Studiu Japan pomůže s prací a nabídla tak k pomoci lidi ze svého studia Sony Santa Monica. A aby toho nebylo málo, Studio Japan dostalo k dispozici i techniky z Worldwide Studios a spolu s nimi, dle jejich slov, mají v týmu to nejlepší z USA a Evropy.

Dle slov jednoho z vývojařů je ale vývoj pořád pomalý. Hra sice určitě vydána bude, ale kdy, to je zatím stále ve hvězdách. Tým se navíc musí pořád ve hře vracet zpět a díky novým lidem v týmu opravovat věci, na které dříve neměli zkušenostní kapacitu. Hra je prý velice technicky náročná na vývoj a proto nikdo raději neslibuje, kdy se The Last Guardian dostane na pulty obchodů. Držme si palce, ať je to alespoň letos, byla by to veliká škoda.