Zavřít reklamu

Telltale už své hry stahuje ze služby Steam

Končící studio Telltale brzy nebude mít své hry na Steamu.

15. 11. 2018     Zdroj

Walking

Že studio Telltale končí jsme již psali několikrát, ale zatím je z ní ještě pořád tichá Walking Dead. Studio už se nyní uzavírá pouze právně. Veškeré zaměstnance již propustilo, a to včetně těch kteří měli pracovat na posledních epizodách závěrečné řady The Walking Dead.

Telltale ve smrtelném výkřiku

O chodící zombie nemusíte mít strach. Tam se alespoň našlo řešení, kdy nakonec zbývající epizody dokončí studio Skybound. V tuto chvíli začínají ze Steamu také mizet jejich tituly. Brzy tedy v nabídce nebude Back to the Future: The Game, Tales of Monkey Island. Další tituly jsou stále ještě k dispozici, ale je zřejmě jen otázkou času kdy na ně také dojde.

Každopádně to vypadá, že se zánikem studia zanikají i určité smlouvy a licence. Je to velká škoda, protože Telltale patřilo mezi velmi talentovaná studia. Bohužel pro ně zaspali dobu, co se technologií týče a snažili se pak namísto kvality přinášet až přehnanou kvantitu. Nikdo v tuto chvíli neví, zda se tituly ještě někdy do nabídky vrátí či nikoliv. Zřejmě tak hry brzy zmizí i ze služby GOG a rovněž z PlayStation Store a Xbox Store.

Je smutné, že takové talenty skončili pouze na tom, že hrstka nejvyššího vedení nezvládla studio nasměrovat správným směrem. Nyní už jen – Sbohem Telltale!