Zavřít reklamu

Studio Telltale Games oznamuje hru Stranger Things

Populární seriál od Netflixu se dočká herní adaptace. Jak se těšíte na Stranger Things?

15. 6. 2018     Zdroj

Společnost Netflix do toho v posledních letech šlápla opravdu naplno. Daří se jí chrlit tuny videoobsahu, který je velmi kvalitní a do toho se zřejmě chystá částečně prorazit i ve videoherním průmyslu. Rýsuje se nám totiž nová hra na motivy Stranger Things.

Než začneme s popisem, tak je třeba říct, že Stranger Things poprvé zamířilo na streamovací službu v roce 2016 a popularita seriálu byla rázem obrovská. Aktuálně se připravuje třetí řada, která by měla dorazit koncem roku, případně začátkem dalšího. Seriál je o malé skupince mladých chlapců z městečka Hawkins, kteří mají tu smůlu, že je napadají různá monstra z jiného světa a všeobecně se kolem nich děje spousta zajímavých věcí.

Populární čtveřice v digitální podobě

Will, Michael, Dustin, Lucas a jejich přátelé se podívají na herní obrazovky. Společně se studiem Telltale Games se totiž chystá stejnojmenná hra. Pokud máte tedy rádi adventury od Telltale, tak se můžete těšit na novou značku. Doufejme, že udrží kvality seriálové produkce. Zatím je hra zřejmě v ranném stádiu vývoje, a tak je brzy přemýšlet nad vydáním.

Kromě toho, ale Netflix chce nabízet streamovanou variantu hry Minecraft: Story Mode. Funkčnost bude principiálně stejná, jako u služby PlayStation Now. Uvidíme, jak se bude dařit hrám i v těchto vodách. Nicméně je třeba říct, že Netflix je zatraceně silný hráč. Nedávno dokonce prolétla internetem zpráva, že výdělky Netflixu zdaleka převyšují běžnou produkci a do pár let by se mohl stát nejsilnějším hráčem v celém Hollywoodu.

Co na to říkáte? Nám se to zdá jako velmi zajímavý krok a uvidíme, zda nakonec nedojde k nějakému většímu propojení herního a filmového průmyslu.