Zavřít reklamu

Resident Evil 2 v úchvatném traileru

Naprosto parádní trailer na předělávku druhého dílu série Resident Evil.

12. 6. 2018     Zdroj

Tak nějak jsme tušili, že se letos v rámci E3 nějakého Resident Evil titulu dočkáme. Očekávání osmého dílu bylo velmi naivní, ale nějaké sny zkrátka máme. Capcom však nezklamal a nabídl ukázku z dlouho připravovaného remaku hry Resident Evil 2.

Jak sami vidíte, tak se nejedná o pouhý port, ale o zcela kompletní předělávku. Hra dostala řádně za uši a vypadá vážně k světu. Capcom ostatně v posledních letech předělal většinu starých dílů do moderní grafiky. Resident Evil 2 má ale využitý engine ze hry Resident Evil 7: Biohazard, a to jí dodává mnoho detailů, které původní hra nemohla nabídnout.

Leon Scott Kennedy a Claire Redfield jsou zpět

Ostatně Resident Evil 2 vyšel v roce 1998 pro původní konzoli PlayStation. Do dnešního dne je jedním z nejprodávanějších dílů a těší se nesmírné popularitě. Druhý díl odstartoval dráhu Leona Scotta Kennedyho, který se stal jakousi ikonou celé série.

Kromě nové grafické stránky je zde kompletně přepracováno ovládání a celková hratelnost. Hra totiž nenabídne stabilní kamery na jednotlivých obrazovkách, ale přesouvá se za rameno hlavních hrdinů. V původní hře měl titul dvě příběhové linky. Jedna se zabývala Leonem Scottem Kennedym a druhá Claire Redfieldovou. Předpokládáme, že oba příběhy budou ve hře dostupné.

Velká škoda, že zatím byl prezentován jen trailer jako takový. Capcom nám z gameplaye ukázal jen pár sekund, ale i ty dokázaly dostatečně navnadit na to co přijde. Na hru se hodně těšíme a je znát, že jí Capcom věnoval velké úsilí.

Resident Evil 2 dorazí 25. ledna pro PC, PS4 a Xbox One. Dá se očekávat, že o hru bude ze strany fanoušků opravdu enormní zájem.