Zavřít reklamu

Takhle vypadala hra Half-Life 2: Episode 4. Tvořilo ji studio stojící za sérií Dishonored

Arkane je jedno z mála herních studií, které má zkušenosti s vývojem hry ze série Half-Life, i když bohužel jen zrušené. Studio stojící za tituly jako je Dishonored nebo Prey tvořilo před mnoha lety společně s Valve Half-Life 2: Episode 4, ve kterém se hráči měli vrátit do ulic Ravenholmu. Dočkali jsme se i krátkého […]

25. 5. 2020     Zdroj

halflife

Arkane je jedno z mála herních studií, které má zkušenosti s vývojem hry ze série Half-Life, i když bohužel jen zrušené. Studio stojící za tituly jako je Dishonored nebo Prey tvořilo před mnoha lety společně s Valve Half-Life 2: Episode 4, ve kterém se hráči měli vrátit do ulic Ravenholmu. Dočkali jsme se i krátkého gameplay videa z této hry. Další informace se máme dočkat v dokumentu Noclip, který se celý zaměří právě na Arkane Studios.

Na videu můžeme vidět FPS, která evidentně běží na Source enginu. Všimnout se dá toho, že zombie vypadá „normálně“ než spíše jako oběť headcraba, což mnohým připomnělo spíše Left 4 Dead. Na videu však jde vidět i jednoduchá logická hříčka a využití okolního prostředí, což už jsou aspekty, které známe jak z Half-Life, tak i ostatních Arkane Studios her.

Arkane není jediné studio mimo Valve, které zkoušelo vytvořit Half-Life hru zasazenou v Ravenholmu. V roce 2005 se o to pokusilo i studio Junction Point, které založil Warren Spector, což je člověk, který stojí za mnoha díly série Ultima, System Shockem anebo Deus Ex. Jenže tenhle pokus skončil stejně jako verze od Arkane a hra nikdy nevyšla. Valve znovu oživilo sérii Half-Life až v roce 2020, kdy byla vydána VR hra Half-Life: Alyx. Samozřejmě to neznamená, že bychom hned mohli vidět Half-Life 3 nebo Half-Life 2: Episode XY, i tak je ale šance na návrat Gordona mnohem větší než kdykoliv předtím.