Zavřít reklamu

Take-Two koupí závodnické experty z Codemasters za necelou miliardu dolarů

Take-Two rozrůstá své portfolio o další sportovní značky.

10. 11. 2020     Zdroj

Konec spekulacím. Vydavatelství Take-Two už nějakou dobu kroužilo kolem Codemasters, specializujích se na závodní hry. Dnes jsme se konečně dozvěděli, že se obě strany domluvili na obchodě v hodnotě 994 milionů dolarů (cca 22,3 miliard korun), který by měl oficiálně proběhnout na jaře příštího roku. Codemasters tak doplní flotilu studií vydavatelského giganta, kterému penězi plní kapsy zejména série Grand Theft Auto.

Šéf Take-Two Strauss Zelnick se vyjádřil ohledně nákupu s nadějí, že herní portfolio Codemasters skvěle zapadne k současnému katalogu sportvních her od jeho společnosti. Take-Two pravidelně vydává pod značkou 2K každoročně aktualizované NBA, PGA Tour a WWE. Codemasters tyhle licence doplní s oficiálními hrami F1 a sériemi Dirt a Grid. Je však možné, že hlavní důvod akvizice studia je vývoj nového jizdního modelu pro automobily v šestém GTA. Ten by měl být podle posledních zvěstí už nějakou dobu ve fázi produkce a specialisti z Codemasters by mohli z důležité části hry udělat něco vskutku výjimečného. Zelnick se však ve svém prohlášení o novém dílu městské akce nezmínil.

Pohlcení Codemasters je dalším velkým obchodem letošního roku. Nic sice nepřekoná sedmi a půl miliardový špás Microsoftu, britští závodníci jsou ale pořád dost velké jméno na to, aby nákup nešel jen tak přejít. Codemasters v poslední době vyvíjí jeden úspěšný titul za druhým, naposledy pracovali na arkádových rallye závodech DiRT 5. Naši recenzi na hru si můžete přečíst na odkazu níže.