Zavřít reklamu

Tablet do 5 000 Kč jako fajn dárek pod stromeček

Komerční sdělení

8. 12. 2020    

samsung tablet pexels

Komerční sdělení: Hledáte tablet, na kterém si budete moci prohlížet webové stránky nebo pouštět své oblíbené aplikace či sledovat videa a filmy v pohodlí vašeho gauče u televize nebo v posteli? Takový tablet na jednoduchou konzumaci obsahu, dnes můžete koupit za velmi pěkné peníze. Nemusíte investovat desetitisíce, už za pár tisíc korun koupíte tablet, se kterým budete pro běžné základní úkony spokojeni. Nehledě na to, že se může jednat také o dobrý dárek pod stromeček.

Co od tabletu očekáváte?

Pod stromečkem můžete udělat radost nejen sobě, ale třeba klidně také vaší ratolesti. Právě za tablet pro děti často nechceme utrácet příliš mnoho peněz, protože zařízení může přijít snadno k újmě. Cenovka do 5 000 Kč se pak jeví jako logické řešení. Pokud nevíte, jaké zařízení si vybrat, určitě se podívejte na test tabletů, který vám představí nejlepší produkty na trhu v různých cenových kategoriích. Před koupí tabletu si rozhodně ujasněte:

  • K jakému účelu zařízení pořizujete
  • Kdo jej bude používat

tablet fb

Způsob použití hraje svou roli

Jak jsme již zmínili, zařízení na základní konzumaci obsahu není potřeba zbytečně přeplácet. Vystačíte si s těmi levnějšími stroji na trhu a pro svůj účel poslouží velmi dobře. Samozřejmě levné tablety nejsou úplně vhodné na tvůrčí práci, nebo pro náročnější uživatele, kteří vyžadují výkon a nekompromisní zařízení. V této ceně zkrátka s kompromisy musíte počítat a pokud tomu tak bude, můžete být spokojeni.

Hodně záleží také na tom, kdo bude zařízení používat. Pokud kupujete tablet pro děti, třeba pro ty nejmenší na sledování pohádek nebo dětské hry, pouvažujte také nad ochranou konstrukce tabletu. Na tablety se dají koupit různé ochranné obaly, proto si také ověřte dostupnost případných obalů, které dokáží zvýšit odolnost tabletu.

Jak ušetřit při nákupu?

Hledáte-li levný tablet, určitě se vám hodí také možnost ušetřit. To dnes nabízejí zejména slevové kupóny, které můžete uplatnit na různých e-shopech, jako je třeba Okay. Díky tomu můžete získat levný tablet ještě o něco výhodněji.

děti tablet

Další důležité parametry

Od tabletu v cenové relaci do 5 000 Kč nelze zpravidla očekávat dech beroucí výkon. Je tady ale celá řada dalších parametrů, na které je vhodné si dát pozor. Zejména by vás měly zajímat:

  • Displej
  • Kapacita úložiště
  • Výdrž baterie

Pokud se podíváme na samotný displej, je zde hned několik dalších parametrů, které s ním související. Jednak je to úhlopříčka displeje, kdy obecně platí, že na konzumaci obsahu nám postačí tablet okolo 10 palců. Můžeme si koupit také kompaktní zařízení o velikosti kolem 7 palců, ale tuto velikost dnes už někdy atakují ty největší telefony. Pokud tedy máte velký telefon, nemusí to pro vás mít velký smysl. Dále je tady určitě typ displeje, kdy v této ceně už najdete displej typu IPS a určitě je vhodné pořídit tablet s takovým displejem, nabídne dobré pozorovací úhly a barvy. Nakonec je tady rozlišení, přičemž daná cenová relace bez problému poskytne rozlišení Full HD.

tablet pexels

Hrát roli může také úložiště v tabletu, kdy v dané ceně se budete pohybovat mezi 32 a 64 GB. Tato velikost úložiště je vhodná pro základní používání. Pokud můžete, určitě volte 64 GB, což je paměť, která vám už umožní třeba uložení určitého množství multimediálních souborů. To se hodí, pokud si budete chtít třeba přehrát na cestách nějaké video, přičemž budete bez připojení k internetu.

Při používání tabletu bude hrát vždy velkou roli výdrž baterie, protože tablet je zkrátka zařízení, které chceme používat bez připojení k nabíječce. Dnešním minimem je výdrž okolo 6 hodin, přičemž pokud kupujete tablet cenové kategorii do 5 000 Kč, lze si vybírat i mezi tablety, které nabídnou vydrž okolo 8 hodin.


Magazín Vyťukej nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent. 

Komentáře nejsou povoleny.