Zavřít reklamu

Švýcarští fotbaloví fanoušci se pustili do boje proti eSports

Elektronický sport leží mnoha lidem v žaludku.

24. 9. 2018     Zdroj

Elektronickým sportům se v poslední době čím dál více daří a hráči, kteří jsou ve hraní her opravdu dobří, si jsou schopni vydělat nemalé peníze a procestovat svět. Právě podpora tohoto novodobého fenoménu ale leží některým lidem pořádně v žaludku, což o víkendu pocítili fotbalisté Young Boys a FC Basilej při zápase švýcarské Superligy. 

Zápas, který se konal o víkendu, musel rozhodčí na pár minut přerušit kvůli protestům fanoušků. Těm se nelíbí vliv esports na švýcarské fotbalové týmy, které se nebojí do tohoto trendu investovat nemalé finanční prostředky a své “digitální černé koně” podporovat, jak jen to lze. Například právě FC Basilej má vlastní tým esportovců, kteří za ní bojují ve FIFĚ. Údajně se uvažuje i o tom, že vedení superligy uvažuje o vytvoření oficiálního esportového turnaje, ve kterém by měly všechny kluby superligy své zástupce. Právě to se ale mnohým fanouškům vůbec nelíbí a proti podobným novinkám protestují. 

Na znamení protestu začali proto fanoušci házet na hřiště tenisové míčky a ovladače k PS4, což si samozřejmě vyžádalo přerušení zápasu. Zda ale bude mít jejich chování i nějaký hlubší dopad, než “jen” přerušení zápasu, je v tuto chvíli ve hvězdách.