Zavřít reklamu

Střelba v Mafia: Definitive Edition vychází ze třetího dílu, změní se i chování policie. Fanoušci originálu se ale nemusí bát

Hratelnost Mafia: Definitive Edition se značně změní. Fanouškům originálu však vývojáři chystají řadu nastavení.

24. 6. 2020     Zdroj

Mafia Definitive Edition

Už při oznámení Mafia: Definitive Edition prozradili vývojáři z Hangar 13, že plánují některé změny v hratelnosti. Dnes jsme se dozvěděli dvě z těchto změn. Týkat se bude chování policie, která je v originální hře hodně přísná. Hráči museli dodržovat povolenou rychlost, nesměli jezdit na červenou apod. O změnách v chování policie se rozpovídal Haden Blackman ze studia Hangar 13. Poté prozradil i další novinku.

Pokud se podíváme na moderní hry s otevřeným světem jako je série GTA, Just Cause, Sleepings Dogs nebo třeba Saints Row, tak v ani jedné se v podstatě vůbec neřeší dopravní předpisy a policie po vás nepůjde, pokud pojedete rychle anebo na červenou. V tomhle byla první Mafia hodně specifická a podle komentářů některých hráčů to byl jeden z důvodů, proč si hru pořádně neužili.

Podobně to vidí i vývojáři z Hangar 13, kteří se rozhodli modernizovat chování policie, aby odpovídalo moderním hrám. Naštěstí to udělali asi tím nejlepším způsobem, jakým mohli. Ve hře totiž bude nastavení, ve kterém si hráči určí, jak bude policie agresivní, kolik policie se bude v ulicích Lost Heaven pohybovat a také jaké „zločiny“ budou přehlížet. K dispozici bude i nastavení, které chování policie upraví tak, aby bylo identické jako v originální hře.

Haden Blackman také prozradil několik dalších detailů. Střelba v remaku například vychází z Mafie 3, takže nebude chybět systém krytí. Mají se však stále dodržovat pravidla originální hry a přestřelky mají být poměrně těžké a hlavně smrtící. I u střelby by však mělo být k dispozici nastavení, ve kterém si budete moct nastavit obtížnost. Datum vydání hry je stále identické, i když jsme se nedočkali slibovaných gameplay záběrů. Mafia: Definitive Edition vychází 28. srpna na PC, PS4 a Xbox One.