Zavřít reklamu

Steam si už na starších verzích Windowsu neužijete

Fanoušci Windows XP, plačte.

2. 1. 2019    

Patříte mezi tu sortu uživatelů, která přes všechna lákadla nových verzí Windows a zejména pak Windows 10 zůstává věrná legendě v podobě XP, která sice není již nějaký ten pátek Microsoftem podporovaná, ale i tak má své kouzlo a kvality? Pak vás následující řádky nepotěší.

S příchodem roku 2019 přestalo Valve podporovat Steam právě na legendárních XP a Vista. To sice v praxi žádnou obří katastrofu neznamená, jelikož tyto systémy využívá nepatrné procento uživatelů, nicméně zamrzí. Faktem však je, že Valve nemělo na vybranou. Společnost totiž vidí budoucnost Steamu v úzké provázanosti s nejnovější verzí Google Chromu, která též podporu pro staré systémy Microsoftu nenabízí. Jiné řešení než zaříznutí Steamu na XP a Vista tak v úvahu nepřipadalo. 

Ukončení podpory Steamu je pro systémy XP a Vista jednou z mnoha tvrdých ran, se kterými se musí v posledních dnech potýkat. S podporou těchto systémů totiž skončila i společnost Avast provozující stejnojmenný antivirový program, který je mezi uživateli velmi oblíbený. Legendy se tak dočkaly s trochou nadsázky dalších hřebíčků do rakve, které k ní víko přibijí již skutečně pevně. Nedá se však nic dělat, doba jde holt kupředu.