Zavřít reklamu

Steam přestal prodávat GTA IV

Na Steamu se udála poměrně zvláštní věc.

13. 1. 2020     Zdroj

Přestože zlaté časy nyní zažívá především GTA V, rozhodně to neznamená, že starší GTA IV patří do starého železa. Jedná se totiž stále o skvělou hru s poměrně kvalitní grafikou, která stojí za zahrání a v ideálním případě i dohrání. O to více zarážející se může zdát zpráva o tom, že hra již nelze koupit na Steamu. 

Ano, čtete dobře. Předposlední díl jedné z nejlegendárnějších herních sérii je na Steamu nedostupný. Mikrostránka hry je sice stále funkční, nicméně možnost koupě ve službě chybí. Proč se Steam k ukončení prodejů hry znenadání rozhodl není v tuto chvíli vůbec jasné. Jako nejpravděpodobnější vysvětlení se nicméně zdá porušení licenčních smluv hrou například na hudbu, se kterou měli Rockstaři problémy i v minulosti u jednoho ze starších dílů GTA. 

Dá se očekávat, že se v brzké době Rockstar ke konci prodejů na Steamu vyjádří a v ideálním případě jej i obnoví. Jedná se totiž o relativně velkou událost, kterou hlavně absolutně nikdo nečekal. Jasně, jedná se o hru z roku 2008, avšak i tak má stále co nabídnout.