Zavřít reklamu

Steam končí s Windows XP a Windows Vista

Společnost Valve ukončí podporu pro Steam klienta na systémech Windows XP a Windows Vista.

15. 6. 2018     Zdroj

Trvalo to dlouho, ale nyní to máme černé na bílém. Společnost Valve již nadále nehodlá podporovat zastaralé systémy Windows, a tak oznámila, že s nimi nadobro končí. Konkrétně se počítá s koncem Windows XP a Windows Vista.

Co se týče Windows XP, tak se jednalo o jeden z nejlepších systémů, jaké kdy Windows vydal. Ohledně Windows Vista to taková rána nebude, neboť popularita tohoto systému byla naprosto minimální. Pochopitelně ale za dlouhá léta již hráči přešli na novější verze, jako jsou Windows 7, 8 a 10.

Zastaralé systémy hází Valve přes palubu

Windows XP a Windows Vista přestanou být podporovány od Valve přesně 1. ledna 2019. Dojde k tomu, že od tohoto data bude klient na těchto systémech nefunkční. Dává to smysl po všech těch letech a trochu nás překvapuje, že na těchto systémech dnes ještě někdo hraje.

Důvody se však najdou. Windows XP byl velmi nenáročný systém a zejména pro dnešní počítače je jeho přechroupání doslova baladou. Otázkou samozřejmě zůstává, kolik nových aplikací na něm ještě vůbec běží. Hráči už samozřejmě přemýšlí, jak by to na těchto systémech obešli, a tak hodlají zamítnou Steamu jeho aktualizaci. To je však dočasné řešení, neboť se očekává, že dříve či později Valve přeruší pro tyto klienty spojení se servery.

Již nyní ale pomaličku začíná Valve utlumovat možnosti klienta na těchto systémech. To znamená, že aktuálně na nich již není dostupný nový Steam Chat. Ani další funkce, které hodlá Valve představit se na tyto systémy již nedostanou. Pokud tedy ještě stále paříte na některém z nich, tak zvažte urychlený přechod na novější varianty.