Zavřít reklamu

Square Enix – E3 konference

Shrnutí E3 konference, kterou pořádala společnost Square Enix.

20. 6. 2015    

Square Enix podobně jako Bethesda se chtěl letos předvést ve velkém stylu a nutno říci, že to stálo za to.

Rise of the Tomb Raider

Na konferenci jsme viděli trailer na nový kousek do skládačky série Tomb Raider.

Hned na začátku se můžeme pokochat výhledem na velkolepé pohoří. Potom si zaskáčete po zledovatělých stěnách. To ale není nic neobvyklého, hrajete přeci za Laru Croft. Díky lavině se dostanete ze zábavného lezení po skalách a hledání pokladu k boji o holý život s divokou zvěří a přírodou. A to je vše, nebo snad ne? Sama Lara nám v gameplayi řekne „Něco přebývá v temnotě tohoto místa, ale musím pokračovat dál. Nyní cítím smysl života. Dělám to, co jsem vždy chtěla dělat.“

Nový Tomb Raider byl zatím uveden pouze pro Xbox One, což je velká škoda pro vlastníky ostatních konzolí a PC. Časová exkluzivita může znamenat až roční odklad ostatních verzí.

Deus Ex: Mankind Divided

Trailer který jsme mohli vidět, nám ukazuje svět, ve kterém je Adam Jensen velmi „spokojený“. Adam jakožto člen elitních jednotek bojuje proti teroristům, ale jak ukazují první části traileru, svět není jen černobílý.

Video nám, mimo příběhu, ukazuje novou  technologii, Dawn Engine. Ten nám příjemně vykresluje scenérii. Ve hře se dostaneme i do Prahy, kde uvidíme české nápisy a dokonce uslyšíme i české hlasy.

Celý příběh se zasazen o pár let po předchozím díle, přesněji do roku 2029, kdy jsou augumentovaní lidé vyhošteni až na kraj společnosti a k moci se pomalu dostává skupina iluminátů. Náhoda? Nemyslím si.

Deus Ex: Mankind Divided vyjde v roce 2016 pro PC, PS4 a Xbox One.

Just Cause 3

Při konferenci Square Enix nám jeden z šéfů vývoje slíbil, že tento nový díl bude nejlepší ze všech, že si hráči budou moci dělat co se jim zachce s pomocí padáku, háku a masivních destrukcí za které by se nemusel stydět ani Michael Bay.

Vývojáři se nehodlají držet u země a to dokazuje trailer i mapa, která by měla mít až 440 mil čtverečních.

Video ukazuje spoustu možností destrukce ve kterých se hlavní protagonista, Rico Rodriguez, velmi vyžívá. V tomto díle se Rico vrací do rodné země, kterou se snaží vytrhnout ze spárů diktátora.

Hra by měla vyjít 1. prosince a to na PC, PS4 a XOne.

Hitman

Agent 47 se nám znovu hlásí.

Trailer, který jsme mohli vidět, nám odhalil hlavního záporáka, Andreje Novicova, bohatého vlastníka módní značky, pracujícího s podsvětím.

Úkol je jasný, zabít. Jako v předchozích dílech, si můžete vybrat jakým způsobem cíl zabijete.

Jako novinka je přidán systém levelování, známý ze všech RPG her.

Díky vyššímu levelu si budete moci vylepšit ovládání zbraní nebo likvidaci nepřátel.

Nový Hitman by měl vyjít 8. prosince pro XOne, PS4 a PC.

Final Fantasy VII

Nejkladněji přijatá informace z celé konference- remake Final Fantasy VII.

Bohužel však vyšlo najevo, že nesmíme očekávat stejnou hru kterou jsme hrávali.

Jasná změna, kterou každý očekával, je v grafice.

Změny jsou nejspíš velmi důležité. Dnešní hráči očekávají něco jiného než očekávali před několika lety. Bohužel vývojáři zatím nezveřejnili žádnou provedenou změnu.

„Jednoduše nemůžeme mít tyhle nádherné 3D modely Clouda a Barreta jak stojí frontu na monstrum, skáčou dopředu k úctou a pak zase zpět. To by bylo bizardní. Samozřejmě že se chystají velké změny. Zase ale nemůžeme odstranit odlehčené momenty, pak by to už nebylo Final Fantasy VII,“ řekl Tetsuya Nomura, producent hry.

Z toho se dá usoudit, že změnu čeká soubojový systém. Nový Final Fantasy nejspíš půjde cestou Final Fantasy XV, která nabízí akční zpracování souboje.

Cena ani datum vydání nebyly prozatím zveřejněny, hra se však objeví na PS4.

Shrnutí konference Square Enix

Square Enix svůj cíl splnil. Velmi podařená konference, která přinesla očekávané i neočekávané hity, teď už jen počkat až se hry dostanou na naše obrazovky a monitory.