Zavřít reklamu

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated – Recenze

SpongeBob a jeho přátelé se vrací po mnoha letech v novém kabátu. Jak jim to v Zátiší bikin jde?

23. 6. 2020    

Recenzovaná verze: PlayStation 4

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. Takto jednoduchý název má nový plošinovkový titul od THQ. Ale on zase není až tak nový. SpongeBob v této hře vyšel už v roce 2003, a to na PC, PlayStation 2, GameCube a další. V té době se však v našich končinách těšil minimálnímu věhlasu a pravdou je, že seriál se začal v České republice pravidelně objevovat až v posledních letech.

Jedno se nedá SpongeBobovi upřít. Je to naprostá šílenost ve smyslu totálně ujeté zábavy. Žlutá houba je naprosto bláznivá a její přátelé jsou to samé. Stejně jako v seriálu, tak i v této videohře se dočkáme toho, že malý Plankton se rozhodne napadnout Zátiší bikin pomocí robotů. Jeho cílem není nic jiného, než aby mu pan Krabbs vydal výjimečný recept na krabí burger.

Pokud znáte předlohu tak víte, že tento námět se v seriálu a filmech objevil už asi tak stokrát. Nicméně i přesto se daří hře přinést poněkud originální scénář. Děj je však velmi jednoduchý a nelze tu čekat nějaké výjimečné zvraty. Spíše je tu proto, aby SpongeBob a jeho banda mohli procestovat celé přilehlé okolí a potkat tak i známé postavy.

Příběh ale v základu funguje, a to je nejdůležitější. Mladší publikum bude nadšené. Zejména také proto, že SpongeBob tahá z rukávu jednu vtipnou grimasu za druhou. Úkolem SpongeBoba bude zklikvidovat veškeré roboty a na nějakou tu chvilku zase uklidnit Planktona než přijde s dalším ďábelským plánem.

Kromě hlavního protagonisty je k dispozici také potrhlá veverka Sandy a hvězdice Patrik. Tyto dvě další postavy budete moci využít ve vybraných úrovních. Každá má trochu jiné schopnosti. Sandy například dokáže létat pomocí svého lasa, Patrik házet předměty a SpongeBob střílet rakety ze svého bublifuku.

V každé lokaci je několik podoblastí, ve kterých musíte splnit zadané úkoly, aby SpongeBob získal zlaté obracečky. Ty potřebuje zejména z toho důvodu, pokud jste sběratelé trofejí, ale také k tomu, aby si otevíral nové lokace, které vyžadují potřebný počet těchto předmětů. Další jsou tu ke sběru hvězdičky, které můžete směnit za další zlaté obracečky a otevíráte si jimi alternativní cestičky v lokacích. Jako poslední jsou tu pak Patrikovi ponožky. Ty jsou opět pro sběratele trofejí, ale také ty, kteří potřebují za každých 10 získat zlatou obracečku.

Musím uznat, že hra vypadá velice dobře. Už před pár měsíci jsem zahlédl pár záběrů a byl překvapen tím, jak parádně barevná a stylizovaná hra je. To se podařilo dodržet i do finální verze. SpongeBob je tedy skvělou variací na svůj vlastní seriál. Hra se i vcelku dobře hýbe, jen ji trápí občasné trable s doskakováním textur a občas také dojde k tomu, že se SpongeBob někde zasekne a nevyleze odtamtud jinak než restartem lokace.

Je rozhodně zajímavé si po letech pustit záběry z původní hry. Popravdě na svou dobu šlo o poměrně slušný grafický počin. Oproti originálu hra přináší pár nových pasáží a lokací, které byly kdysi vyškrtnuty. Soundtrack se také velmi podařil. Je kompletně remasterovaný a nabízí přesně tu ztřeštěnou podkresovou hudbu, jako je tomu v některých scénách seriálu. V našich končinách bude největším neduhem fakt, že hra nemá alespoň české titulky pro nejmenší.

Absolutní novinkou ve hře je nový režim, kdy můžete online, ale i offline likvidovat nepřátele v aréně a snažíte se přežít co nejdéle. Jde tedy o jakýsi Horde režim, ve kterém využijete veškerých dovedností a možností z původní hry. Celkově je k dispozici 27 map na kterých budete s ostatními hráči bojovat bok po boku.

Musím říct, že jsem od SpongeBoba čekal mnohem horší hru, ale byl jsem překvapen. Nejedná se sice o nového Ratcheta, ale jde o velmi solidní hru, která nabízí drobné výzvy i starším hráčům a popravdě i oni se u hry budou bavit. Za mě se jedná o velké překvapení a mohu jednoznačně doporučit. Doufejme, že THQ přichystá nějaký nový titul z tohoto univerza.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- hratelnost
- hrdinové
- lokace
- zpracování
- hudba

Zápory

- drobné chybky
- absence češtiny

Hodnocení: 75%