Zavřít reklamu

Společnost Netgear oznámila trojpásmový extender Nighthawk X6

Netgear oznámil další z řady extenderů. Konkrétně jde o trojpásmový Nighthawk X6.

25. 6. 2018     Zdroj

Společnost Netgear oznámila zcela nový WiFi extender. Nighthawk X6 Tri-Band se přidává do rozsáhlého portfolia značky Netgear. Tato společnost se dlouhé roky zaměřuje na způsoby jak rozšiřovat WiFi signál v domácnostech. Nový typ by měl nabídnout zcela novou technologii Fastlane3.

Nová vlajková loď

Pásmo vyhrazené pro tuto technologii je 866Mbps s 5GHz. Díky tomu bude možné připojit větší množství zařízení bez poklesu či ztráty rychlosti a spojení.  Aktuálně tak jde o jeden z nejvýkonnějších trojpásmových extenderů. Extender umožňuje využití stejného názvu vaší sítě a jeho účelem je rozšíření WiFi signálu do hůře dosažitelných míst. Takzvaný Smart Roaming umožňuje přenášení dat velmi čistě a bez jakýchkoliv potíží. Nemělo by docházet k poklesům signálu, ani v případě, že se po domácnosti budete pohybovat. Zajištěna je i vysoká rychlost pro všechna zařízení.

Pro lepší představu výrobce uvádí, že signál z vašeho routeru se dá díky tomuto zařízení rozšířit o dalších 2000 stop (cca 186m2). Vše se dá navíc vyřešit pouze stiskem jednoho tlačítka, kdy extender přijme signál vaší WiFi a ten šíří dále. K vašemu routeru se však připojuje skrze zabezpečené rozhraní a rovněž přejímá ochranné prvky sítě.

Nighthawk X6 chce být zařízením, které nastaví nový standard mezi síťovými produkty tohoto segmentu. Zabezpečení Netgearu navíc dovoluje pouze využití softwaru, který má digitální podpis této společnosti. Extender má čtyři výkonné interní antény, které šíří WiFi signál dále. Disponuje také čtyřjádrovým procesorem, který je schopen pojmout výkon všech připojených zařízení a nabízí lepší odezvu. Nabízí také dva gigabytové ethernet porty. Je tedy možné se k rozšířenému signálu připojit pomocí kabelu.

Výhody Nighthawk X6:

  • Připojení pouze jedním tlačítkem k vaší domácí síti
  • Rozšíření WiFi signálu, přičemž zůstanou zachována pravidla vaší domácí sítě, rovněž i jméno a heslo
  • Technologie Fastlane3
  • Dvě 5GHz pásma a jedno 2.4 GHz pásmo
  • Čtyři výkonné interní antény
  • Čtyřjádrový procesor pro dostatečný výkon
  • Dva gigabytové ethernet porty
  • Vícebarevné indikační kontrolky