Zavřít reklamu

Společnost EA zavírá studio Visceral Games!

Smutná zpráva! Nový projekt ze světa Star Wars převezmou jiná studia

19. 10. 2017    

EA oznámilo, že zavírají Visceral Games studio, které pracovalo na novém projektu ze světa Star Wars.

Tento titul, jehož vývoj měla na starosti Amy Hennig (ředitelka Uncharted 2), se přesune do rukou jiných studií EA. Amy Hennig se k týmu vývojářů z Visceral připojila v roce 2014, když o něco dříve opustila studio Naughty Dog. Jejím cílem bylo vytvořit podobný titul jako Uncharted, jen ze světa Star Wars.

Oficiální zprávu zveřejnil na EA blogu jeden z hlavních představitelů Electronic Arts, Patrick Soderlund. Změna projektu Visceral Star Wars bude mít ještě větší vliv na lidi pracující ve studiu. Podle něj se tvorba akční adventury z prostředí Star Wars rozdělí mezi EA Worldwide Studios s tím, že hlavní slovo bude mít tým lidí z EA Vancouver. Tato nová Hvězdná válka měla být propuštěna k vydání v roce 2019, ale nyní se EA dívá na nový časový rámec, který ohlásí v budoucnu.

Jsme zklamáni, když jsme se dozvěděli o uzavření studia, které má na svědomí Dead Space sérii, Battlefield Hardline a nadcházející nepojmenovanou hru Star Wars. Akční adventura měla zvednout Visceral Games reputaci, ale bohužel se tak už nestane.