Zavřít reklamu

Splinter Cell se vrací ve zpětné kompatibilitě

Majitelé konzole Xbox One si nyní mohou zahrát polovinu celé série Splinter Cell.

1. 8. 2018     Zdroj

Ačkoliv je to již 5 let, tak jsme se zatím nedočkali dalšího dílu populární špionážní série Splinter Cell. Všichni marně doufali, že na letošní E3 se vrátí Sam Fisher v novém dobrodružství, bohužel se tak nestalo. Ubisoft v tomto zatím velmi zklamal své fanoušky a zejména i proto, že pořád nemáme informace o tom, zda se již na novém díle pracuje nebo je teprve v prvopočátcích.

Splinter Cell se vrací ve zpětné kompatibilitě

Během včerejšího dne se však nakonec Sam vrací i když trochu jinak. Majitelé konzolí Xbox One mohou jásat. V rámci zpětné kompatibility byly přidány hned dva díly této série. Zatímco Splinter Cell: Conviction je již nějakou dobu dostupný, tak nyní si lze zahrát i tituly Blacklist a starší Double Agent.

Nyní jsou tedy k dispozici již tři díl, což je skvělé. Zejména pro hráče, kteří zatím se Samem neměli tu čest je to skvělá nabídka, jak si tato dobrodružství připomenout. Ostatně je třeba pochválit Microsoft za tuto variantu, jak se ke starším hrám bez potíží dostat. Dá se říct, že v současné chvíli je to největší slabina Sony. Ta se snaží své starší kousky spíše remasterovat či remakovat.

S novým dílem Splinter Cell je to trochu jako na houpačce. Často slýcháme, že na něj Ubisoft nezapomněl, ale kde a kým je vyvíjen, zatím nikdy nepadlo. Hodně se hovořilo o Ubisoft Toronto, které má na svědomí Splinter Cell: Blacklist a následně pracovalo na hrách Far Cry 4, Far Cry 5, Watch Dogs 2, For Honor atd. Jako poslední záležitost je od studia oznámen Starlink: Battle for Atlas.