Zavřít reklamu

Spider-Man hráče zaujal, až k platinové trofeji

Spider-Man je pro mnohé velkým lákadlem a spousta hráčů už získala platinovou trofej.

8. 10. 2018     Zdroj

Pro spoustu hráčů jsou u her velkým lákadlem trofeje a achievementy. Co se týče exkluzivit, tak tam jsou ve velké oblibě zejména u konzole PlayStation 4. Co se týče nového Spider-Mana, tak ten dokázal přinutit 10% hráčů k tomu, aby splnili platinovou trofej.

Spider-Man je velmi populární a platinovka velké lákadlo

Nejvyšší ocenění si tak odnáší opravdu mnoho hráčů a je zajímavé, že stále stoupá. Rozhodně jde o důležitý údaj pro Sony, neboť je vidět, že mnohé hráče tak neodradily ani výzvy ve hře. A rovněž také poměrně časově náročné dodělávání postranních aktivit.

Překvapivé bylo i letošní God of War, kde platinová trofej obnáší náročné boje s Valkýrami a v podstatě dodělání všeho, co titul nabízí. I přesto je přes 5,5% hráčů, kteří ji získali. Ukazuje se, že jde o fenomén, který má tendenci vzrůstat, co se popularity týče. V předešlých letech a zejména v době PlayStation 3 nešlo o tak populární záležitost.

Horizon Zero Dawn – 6.1 %

Infamous: Second Son – 5.8 %

Bloodborne – 5.6 %

God of War – 5.5 %

Until Dawn – 2.9 %

Detroit: Become Human – 2.1 %

Uncharted 4: A Thief’s End – 0.8 %

Osobně se rovněž snažím u těchto exkluzivit získat platinové trofeje a kromě aktuálního Spider-Mana a dvou prvních zmíněných her v seznamu se jimi mohu pyšnit. Mnoho her však vyžaduje zejména čas k získání trofeje.