Zavřít reklamu

Sony založilo PlayStation Productions

PlayStation Productions je novým filmovým studiem Sony.

20. 5. 2019     Zdroj

Playstation

Sony Interactive Entertainment oznamuje, že spouští produkční studio PlayStation Productions. To bude mít do budoucna na starost převod oblíbených videoher na televizní obrazovky v podobě filmů či seriálů. Šéfem studia bude Asad Qizilbash a bude na něj přímo dohlížet Shawn Layden.

Sony zakládá studio, které bude zodpovědné za jejich nové filmy

„Máme z posledních 25 let velké zkušenosti, a je to 25 let skvělých her, příběhů a značek. Cítíme, že je nyní čas podívat se na další mediální příležitosti napříč filmy, streamovacími službami a televizí. Namísto udělování licencí cítíme, že je lepší pro nás tyto produkty přímo vyrábět pro sebe, protože jsme se značkami dobře obeznámeni, ale také víme, jaké značky naše komunita miluje,“ říká Asad Qizilbash. „V posledních dvou letech jsme strávili čas, abychom pochopili filmový průmysl, mluvili se scénáristy, režiséry i producenty, mezi nimiž byl i Lorenzo di Bonaventura a Kevin Feige. Dívali jsme se, co Marvel udělal se svým komiksovým světem. Bylo by skvělé jít podobnou cestou, určitě z toho budeme čerpat inspiraci,“ říká Layden a dodává, že je ideální doba k založení takového studia.

„V minulosti jsme viděli u starších adaptací her, že scénárista nebo režisér světu hry nerozuměl. Nemusíme spěchat s produkty na trh. Nemáme seznam titulů s tím, že musejí být dokončeny v tom nebo onom roce. Sony byla velmi vstřícná k našim ambicím v této oblasti,“ uzavírá Layden.