Zavřít reklamu

Sony už prodala přes 70,6 milionů konzolí PS4

PlayStation 4 už překonal hranici 70 milionů prodaných konzolí.

8. 12. 2017    

Společnost Sony Interactive Entertainment (SIE) dnes oznamila, že byl překonán další milník v prodejích konzole PlayStation 4 (PS4), systému PlayStation VR (PS VR) a také herních titulů pro PS4 a PS VR.

Souhrnné prodeje konzole PS4 k 3. prosinci 2017 překonaly 70,6 milionu kusů Celosvětově.

K 3. prosinci 2017 bylo celosvětově prodáno více než 617,8 milionů kopií herních titulů pro PS4 a to jak v síti prodejců, tak prostřednictvím PlayStation Store.

Systém PS VR také dosáhl dalšího milníku a to více než 2 milionů celosvětově prodaných kusů k 3. prosinci 2017.

Na trh bylo uvedeno již 150 herních titulů pro systém PS VR. Jejich souhrnné prodeje v síti prodejců i prostřednictvím PlayStation Store překonaly k 3. prosinci 2017 hranici 12,2 milionu prodaných kopií celosvětově.

“Jsme nadšení, že si již tolik zákazníků užívá unikátní způsob zábavy na konzolích PlayStation 4 a že vývoj nových technologií, jako je PlayStation VR, stále nabírá na obrátkách.,” říká Andrew House, Chairman of Sony Interactive Entertainment.

“Ani nemůžeme dostatečně poděkovat našim fanouškům a partnerům. Jejich podpora od uvedení první konzole PlayStation na trh v roce 1994 nám pomohla udělat ze značky PlayStation jednu z největších herních komunit na světě. Budeme i nadále pokračovat ve společné práci s partnery, abychom zajistili, že systém PS4 bude i nadále tím nejlepším místem pro hraní her.”

Portfolio herních tilulů pro PS4 se v nejbližší době bude nadále rozrůstat o velmi očekávané tituly jako God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) a Monster Hunter: World (Capcom).

Momentálně je také ve vývoji více něž 130 očekávaných her a video obsahu pro PS VR, který bude uveden do konce roku 2018 včetně titulů jako The Inpatient a Bravo Team (SIE WWS) využívající jedinečný zážitek virtuální reality.

Společnost SIE bude pokračovat v expanzi obou platforem PS4 a PS VR, abychom nadále dokázali poskytnout jedinečný způsob zábavy dostupný pouze na konzolích PlayStation.