Zavřít reklamu

Sony uspořádala první Playfest

Společnost Sony dala v rámci Playfestu možnost nahlédnout hráčům do zákulisí tvorby her a seznámit se s PS4.

15. 7. 2013    

Společnost Sony® Computer Entertainment si vzala příklad z Willyho Wonky a přivítala své šťastné hosty v úžasném světě PlayStation. Poprvé v dějinách měli hosté exkluzivní šanci nahlédnout pod pokličku těch nejnovějších a nejznámějších titulů společnosti Sony Computer Entertainment a současně zjistili, co nového se teprve chystá .

V souvislosti s premiérovým Playfestem otevřela společnost Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) poprvé své dveře vybraným rodinám z celého světa, aby odhalila, jak to vypadá za jindy zavřenými dveřmi jejího evropského ústředí.

Playfest jako festival určený mladým a dychtivým hráčům, kteří se toužili dozvědět něco víc o svých oblíbených hrách, nabídl návštěvníkům vzácnou možnost nahlédnout do ústředí PlayStation. Hosté měli šanci potkat členy špičkových vývojářských týmů, zjistit, jak hry vlastně doopravdy vznikají a poodhalit roušku tajemství o netrpělivě očekávaném systému PlayStation®4 (PS4)!

Jim Ryan, prezident a generální ředitel SCEE, říká: „Máme opravdovou radost, že se můžeme podělit o příběhy, které se skrývají za těmito tolik oblíbenými hrami, a že na vlastní oči vidíme, jak naše tvorba dokáže potěšit celou rodinu. Na tituly z naší současné rodinné řady jsme velice hrdí a doufáme, že naši fanoušci budou naše nadšení sdílet s námi.”

Při návštěvě dabingového workshopu se fanoušci tlačící se ve frontě mohli těšit na příležitost vstoupit do světa svých oblíbených her a díky výjimečné možnosti zaznamenat a zvěčnit svůj hlas se mohli stát hvězdou v jedné z připravovaných PlayStation her. Workshop nazvaný Herní dědictví nabídl svým návštěvníkům cestu zpět proti proudu času, během níž mohli na vlastní oči prozkoumat 19letou historii rodinného hraní i to, jak postupoval vývoj od PlayStation 1 až po PlayStation 3. Na workshopu DanceStar Party se návštěvníci mohli přidat k Brionymu Humphriesovi, oficiálnímu choreografovi DanceStar, a rozhýbat své boky pod vedením skutečného profesionála.

Příchozí se také poprvé sami mohli seznámit s netrpělivě očekávanou platformou PS4. V herně PS4 na ně čekal Knack, hlavní postava stejnojmenného dobrodružství kolosálních rozměrů nabitého zábavou, v němž hráči ovládají fantastické síly 2 a ve kterém navštíví naprosto jedinečný svět. Mohli si tak vlastnoručně vyzkoušet malou ochutnávku senzačních funkcí, které jim toto zařízení nové generace bude moci nabídnout.

První Playfest se stal vzorem pro léta příští a současně demonstroval široký záběr na rodinnou zábavu, kterou PlayStation svým hráčům nabízí a kterou tvoří ti nejlepší vývojáři z celého světa.