Zavřít reklamu

Sony si patentovalo VR headset, který bojuje s nevolností při simulaci

Sony se snaží přenést další generace VR na novou úroveň pro co možná nejlepší zážitek.

19. 9. 2018     Zdroj

Nový patent společnosti Sony by měl přesunout současnou VR technologii na nový level. Sony se totiž pokusí bojovat s nevolností, která vzniká při simulaci tehdy, kdy máte nasazeny VR brýle na očích. Tento patent vznikl již v prvních měsících roku 2017, avšak světlo světa spatřil až nyní.

Tento patent, díky kterého by mělo být používání VR příjemnější, pracuje hned s několika technologiemi. Jedná se povětšinou o biometrické senzory – teploměr, sledování očí, senzor vlhkosti apod. Podle tohoto patentu by VR headset používal technologie k tomu, aby určil hranici mezi tím, kdy už virtuální realita nemusí být pro jedince snesitelná. Podle toho by poté VR headset zareagoval – například upozorněním nebo vypnutím. V patentu se ještě nachází mikrofon, který monitoruje vulgarismy, které řeknete – ty totiž mohou také naznačovat, že je něco špatně a měli byste s VR „brzdit“.

Tohle řešení je velice zajímavé, jelikož se Sony snaží lidem pomoct tehdy, kdy se například bojí a nebo se začnou cítit nevolně. Podle obrázku níže by to mělo znamenat, že se Sony nebude snažit takovým lidem „zmírnit“ požitek z právě hrané hry – naopak se pouze objeví upozornění.

Samozřejmě mohou byt některé tyto prvky využity i jinak. Sledování očí se momentálně projevuje jako nezbytné pro další generace VR. Díky sledování očí by se mohla vykreslovat jen ta část displeje, na kterou se zrovna díváte – tím se sníží výkon potřebný pro provoz VR headsetu. Patent navíc pracuje s bezdrátovou možností – dost možná k používání VR budete v budoucnu potřebovat baterii. Informace by se poté pomocí baterie mohly šířit dále pomocí Wi-Fi.

CEO Sony, Kenichiro Yoshida, potvrdil, že bychom se již v brzké budoucnosti měli dočkat většího komfortu při používání VR. Začátkem roku se navíc objevil patent, který pracuje s novými řídícími jednotkami pohybu. Otázkou tak jen zůstává, kdy se těchto nových technologií dočkáme.

PS VR: