Zavřít reklamu

Sony si patentovala ovladač s dotykovým displejem

Dualshock pro PlayStation 5 se možná dočká výrazných změn!

13. 11. 2018     Zdroj

Dle amerického patentového úřadu nás zřejmě čekají obrovské změny u další generace PlayStation. Vypadá to, že společnost hodlá osadit svůj nový ovladač dotykovým displejem. Není zatím jisté, zda půjde přímo o Dualshock, ale je možné že tento ovladač bude případně nahrazen jinou formou.

PlayStation 5 by mohla mít ovladač s dotykovou obrazovkou

Zatím je však na spekulace brzy. Pokud by Sony chtěla výrazně předělat vzhled Dualshocku, tak by se mohla setkat s velmi negativní odezvou a o tu rozhodně nestojí. Patentový úřad nyní zveřejnil detailní popis patentu, který zmiňuje, že ve vrchní části nového ovladače bude k nalezení, a hlavně využití dotyková obrazovka.

Je dost možné, že by se Sony u další generace PlayStation mohla pochlubit dotykovou obrazovkou přímo na gamepadu namísto dotykové plošky. Pravdou je, že ačkoliv je dotyková plocha zajímavou funkcí a doplňkem, tak spousta titulů ji vůbec nevyužívá. Výjimkou jsou pak tituly, které vychází exkluzivně u Sony. Ty většinou mají pro tuto plošku velmi dobré využití.

Sony se pochopitelně k této informaci vyjadřovat nebude. Nicméně jde o další náznak toho, co by nás mohlo čekat u konzole PlayStation 5. Doufejme, že nás Sony ohromí novinkami, které konzole nabídne. Nepochybujeme totiž o tom, že jich bude spousta.