Zavřít reklamu

Sony příští rok vynechá E3!

Velký šok pro fanoušky PlayStation a rána pro pořadatele E3.

16. 11. 2018     Zdroj

Letošní rok se nám blíží ke svému konci a my už můžeme vyhlížet ten následující. Na rok 2019 je naplánováno několik zajímavých her, ale je znatelně cítit, že ubývá jejich oznamování. Zcela evidentně za to mohou ještě neodhalené konzole od Microsoft a Sony. To by navíc měl být důvod, proč na E3 2019 neuvidíme konferenci Sony.

Sony v roce 2019 nebude na E3

Společnost Sony se zcela překvapivě rozhodla vynechat největší herní svátek. Firma byla pravidelným vystavovatelem a konferenciérem za posledních 24 let. Nyní nastal čas, aby se od této akce distancovala. Mohou za tím být dva hlavní důvody. Tím prvním je fakt, že Sony hodlá udělat vlastní event, napovídá tomu i fakt že v prosinci neproběhne PlayStation Experience. Druhou možností je fakt, že za E3 každá ze společností musí zaplatit miliony dolarů kolem příprav a propagace a Sony je zřejmě hodlá investovat raději do vlastní akce.

Odliv společností z E3 začíná být značný a Sony je jedním z největších hráčů, který tuto akci drží nad vodou. Je tedy otázkou, zda se časem každá firma nevydá vlastním směrem a mohlo by tak dojít k zániku E3 jako takové. Sony to okomentovala takto:

„Jak se herní průmysl vyvíjí, Sony Interactive Entertainment pokračuje v hledání nápaditých příležitostí, jak zaujmout komunitu. Fanoušci pro nás hodně znamenají, chceme být vždy inovativní, myslet jinak, experimentovat s novými možnostmi, jak potěšit hráče. Proto jsme se rozhodli, že se nebudeme účastnit E3 2019.” 

S velkou pravděpodobností bude příští rok oznámen PlayStation 5, takže se máme na co těšit.