Zavřít reklamu

Sly Cooper: Thieves in Time – Preview

Sly Cooper: Thieves in Time je již čtvrtým pokračováním série a vede si skvěle. Uvnitř článku i naše dojmy přímo ze hry.

28. 1. 2013    

Sly Cooper je zpět v plné parádě. Ačkoliv fanouškům by mohl být trnem v oku fakt, že jejich oblíbeného mývala tentokrát připravovalo studio Sanzaru Games. Vývojáři původní trilogie, Sucker Punch, totiž mají aktuálně plné ruce práce s přípravou nějaké dosud neoznámené hry. Téměř před rokem k nám doputovala HD kolekce The Sly Trilogy, která převedla původní 3 díly z PS2 na PS3 a stálo to za to. Nicméně Sly Cooper: Thieves in Time je regulérní pokračování, které nás opět zavede do rozverné skupinky zlodějů.

Příběh by se měl točit okolo cestování časem, jak již název napovídá. Naši tři hlavní hrdinové budou vrženi do víru událostí, které budou mít za následek cestování mezi několika různými zeměmi a obdobími. Zatím není jasné kam se všude podíváme, ale víme o Paříži, Anglii a také o Japonsku. Sly tentokrát musí vypátrat někoho, kdo se snaží zlikvidovat celou historii rodu Cooperů.

Grafická stránka zůstane věrná svým předchůdcům, a tak se Sly Cooper: Thieves in Time bude velmi podobat tomu, co jsme mohli vidět právě v HD trilogii, jen s výraznějšími a propracovanějšími texturami. Hudební doprovod bude stejně kvalitní a navíc zde bude podporována funkce cross-play. Pokud si koupíte PS3 verzi, tak dostanete klíč pro Vita verzi zdarma. Pokud tedy odehrajete část doma a pak část třeba ve škole, či autobuse, savy si jen synchronizujete a můžete poté pokračovat zase na PS3.

Sly Cooper: Thieves in Time vyjde pro PS3 a PS Vita 27. března s kompletním českým dabingem.

Dojmy z hraní PS Vita verze

Měli jsme tu možnost si hru již vyzkoušet v prvních dvou kapitolách na konzoli PS Vita. První kapitola je poměrně krátká, neboť se jedná o prolog, který vás uvede do samotného děje čtvrtého Slyova dobrodružství. Na počátku se dozvídáme, že Sly se rozhodl na oko usadit a užívá si příjemné chvilky ve společnosti Carmelity Fox, která jej svým způsobem konečně dopadla. Jenže jejich radostné chvilky vydrží jen do té doby, než se Sly odhodlá opět vyrazit do akce. Zejména za to může jakási neplecha s kodexem jeho rodiny – Zlodějus Mývalus a také to, že Bentleyho přítelkyně záhadně zmizela.

První mise se tedy odehrává v Paříži, kde po vzoru předešlých dílů se Sly nenápadně blíží stíny, přeskakuje ze střechy na střechu, obratně se vyhýbá všelijakým pastím a světlometům a mnoho dalšího. Tento úvod vás naučí veškeré základní prvky hry a vystřídáte v něm rovnou všechny základní postavy, tedy Slye, Murrayho a Bentleyho. Sly se vyznačuje svými plíživými dovednostmi a tichou likvidací nepřátel, Murray na to jde tvrdou silou a Bentley už tradičně svým mozkem, kdy nejednou bude muset překonat nějaké elektronické zabezpečení. Na konci aktu zjišťujeme, že Carmelita je opět odhodlaná Slye a jeho bandu dopadnout a naši hrdinové jsou nuceni, díky předělané dodávce na stroj času, se vrátit do minulosti a změnit některé klíčové okamžiky, aby zachovali rovnováhu.

Úvodní kapitola je příliš lineární a nemáte zde nijak velké možnosti cokoliv dalšího zkoušet. Druhá už je přeci jen o něčem jiném. Zavítáte do feudálního Japonska, kde v té době žil Slyův předek, Rioichi Cooper. A zde vlastně zjišťujeme jaká hra je v samotném jádru. Vše staré známé se vrátilo. Máte k dispozici celou otevřenou lokaci a je jen na vás kam se vydáte a co posbíráte nejdříve, nebo zda půjdete rovnou splnit nějaké ty úkoly. Vždy máte k dispozici hlavní úkryt v němž vybíráte za koho chcete hrát. Postavy jsou samozřejmě vždy základní tři a dokonce ve druhé kapitole po osvobození Rioichiho máte možnost hrát i za něj.

Schopnosti každé postavy jsou rozdílné, proto některé úkoly musíte jednoznačně splnit předem určenou postavou, jinak se v ději neposunete dále. Jak tedy ale známe hratelnost z předchozí trilogie, ta zůstává stejná, po mapě máte možnost sbírat nejrůznější předměty za něž máte bonusy a můžete je pak využít k nákupu nových schopností u jednotlivých postav. Po splnění hlavních misí v lokaci se vám otevře finální souboj, který zřejmě ukončuje každou z kapitol hry a poté jste vrženi do nové lokace v jiném místě a jiném časovém období.

Z prvních dvou kapitol, které jsme měli k dispozici se nám hra zda velice dobrá a velmi precizně zpracovaná. Drží si svou dokonalou hratelnost a staré dobré prvky, které dříve fungovaly a fungují jednoznačně i do teď. Co však překvapilo nejvíce, tak to je rozhodnutí české Sony o lokalizaci hry. Celá hra je totiž nadabována do českého jazyka a samozřejmě nechybí i české titulky. Co však potěší ještě více, tak to rozhodně fakt že dabéři, kteří se na výsledku podíleli jsou zkušení mazáci známí běžně z televizních obrazovek. Ze hry si tedy zatím odnášíme velice pozitivní dojmy.