Zavřít reklamu

Sérii Mass Effect ještě neodzvonilo, potvrdilo znovu BioWare

Velitel Shepard by mohl být v budoucnu znovu zresuscitován.

14. 2. 2019     Zdroj

Anthem

Zatímco první tři díly Mass Effectu byly a vlastně pořád jsou srdcovou záležitostí pro miliony hráčů na celém světě včetně mě, díl Andromeda si BioWare za rámeček rozhodně nedá. Jedná se totiž o díl skutečně slabý a prakticky ničím zajímavý, kvůli čemuž je právem označován za nejhorší díl série Mass Effect. Pokud si však myslíte, že tento neúspěch hru odepsal, jste na omylu. 

V minulosti již vývojáři z BioWare své fanoušky několikrát ujistili, že s Mass Effectem do budoucna počítají. V posledních měsících se však vše točí především kolem blížícího se Anthemu, který se mimochodem Mass Effectu velmi podobá, a tak se nejeden hráč začal obávat toho, že Mass Effect přeci jen upadl v zapomnění a skončil. Portálu Polygon se však podařilo získat vyjádření producenta dílu Andromeda, Marka Darraha, dle kterého rozhodně Mass Effect ještě své poslední slovo neřekl. Dle jeho slov dokonce existuje obrovské množství příběhů, které lze ještě hráčům vyprávět a to jak z Mass Effectu 3, tak právě z Andromedy. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat ne jednoho, ale hned několika nových dílů, které nám objasní veškeré nejasnosti této série. 

V tuto chvíli není samozřejmě jasné, kdy bychom mohli nový Mass Effect čekat. Nedá se však úplně předpokládat, že by jej BioWare vychrlilo v dohledné době. Veškeré jejich snahy se totiž nyní upínají právě k Anthemu a dá se očekávat, že i pěkných pár měsíců ještě budou. Nový Mass Effect by mohl tak dorazit spíše v horizontu let, než měsíců. Pokud však bude alespoň tak kvalitní jako první tři díly série, rádi si počkáme.