Zavřít reklamu

Rozhovor s MADFINGER Games: Čo nám prezradili úspešní členovia českého štúdia?

Vyspovedali sme tvorcov herných titulov ako Shadowgun Legends, UNKILLED alebo Dead Trigger. Čo nám prezradili?

1. 12. 2018    

Madfinger

Ahoj! Som veľmi rád, že ste opäť prijali naše pozvanie na rozhovor a podelíte sa s nami o novinky týkajúce sa MADFINGER.

Ahoj. Novinek máme hromadu, v MADFINGER Games se pořád něco děje. V březnu tohoto roku jsme vydali naši zatím největší hru, Shadowgun Legends, která byla extrémně dobře přijata jak hráči, tak kritiky.

Shadowgun Legends je i nadále naším hlavním zaměřením. Sfi-fi střílečku pravidelně updatujeme a vyvíjíme nový obsah, který si hráči přejí, a který hru dále vylepší. Zároveň se staráme o naše další hry jako Dead Trigger, Dead Trigger 2 nebo UNKILLED. UNKILLED konkrétně před dvěma týdny dostal parádní kooperativní multiplayer, tak doporučujeme zkusit.

Tvrdě také pracujeme na nové esportové pecce, Shadowgun War Games, která vyjde příští rok; portujeme Shadowgun Legends na Nintendo Switch a možná dokonce prototypujeme novou hru.

Zkrátka, v MADFINGER se nenudíme.

Napriek tomu, že pôsobíte vo svete gamingu dosť dlhú dobu a väčšina hráčov je s vašou tvorbou oboznámená, určite sa medzi našimi čitateľmi nájdu aj noví hráči. Kedy a ako sa zrodila myšlienka MADFINGER Games?

Před osmi lety se skupinka čtyř vývojářů rozhodla opustit špičková herní studia a prozkoumat potenciál právě vznikajícího App Storu a mobilních her. Tento risk se vyplatil… Vybudovali firmu o sto zaměstnancích, vydali 12 her, dosáhli 210 milionů organických stažení a nespočtu ocenění. Cílem studia vždy bylo a bude posouvat limity mobilních zařízení a poskytnout hráčům herní zážitek srovnatelný s PC nebo konzolemi.

V úlohe vývojárov vás spoznali tisíce fanúšikov, no vy ste však aj zanietenými hráčmi. Ktoré herné tituly ste si obľúbili alebo sa nimi inšpirovali?

Je to tak, v MADFINGER Games by člověk stěží hledal někoho kdo není hráč. Mít zápal pro hry je doslova vyžadováno při přijímání nových zaměstnanců.

Co se inspirace týče, čerpáme odkud můžeme to znamená nejen z videoher, ale také z filmu, literatury a v neposlední řadě ze skutečného světa.

Ako vieme, za posledné mesiace ste na svojej tvorbe poriadne zamakali. Ktorým titulom z vašej produkcie sa ušiel najväčší podiel pozornosti?

Shadowgun Legends, bez debaty. Na projektu jsme pracovali přibližně dva a půl roku. Je to naše nejambicioznější hra… je daleko větší, komplexnější a hlubší než cokoli co je v současné době na mobilním trhu.

Do povedomia fanúšikov ste sa zapísali hlavne vďaka svojej tvorbe na platforme mobilných telefónov. Aké sú vaše ďalšie plány v tomto okruhu?

Mobilní hry se čím dál více dostávají do středu pozornosti hráčů i médií. Velká studia začínají vydávat své největší tituly na mobilních zařízeních, sledujeme trend vývoje herních telefonů, rozvíjí se i mobilní esport.

Na všechny tyto jevy jsme připraveni, ať už se jedná o kvalitu našich her nebo partnerství s velkými vývojáři mobilů. O co budeme usilovat s naším nadcházejícím titulem, Shadowgun War Games, je proniknout na mobilní esportovou scénu a pořádně jí zatřást. Shadowgun War Games, je od první myšlenky a od prvního řádku kódu nastavena, aby si získala srdce esportových fanoušků po celém světě.

Jedným z vašich najúšpešnejších titulov je bez pochyby séria Shadowgu. Na aké novinky môžeme tešiť v tomto fantastickom univerze?

Svět Shadowgun bude dále expandovat, ať již v pravidelných updatech Shadowgun Legends, tak v novém titulu, Shadowgun War Games. Obě hry budou navzájem velmi propojeny. Detaily si zatím budeme muset nechat pro sebe, ale fanoušci Shadowgun univerza budou mít žně 🙂

Chystáte sa v dohľadnej dobe expandovať aj na ďalšie herné platformy?

Ano, Shadowgun Legends je v současnosti portován na Nintendo Switch. Plánované vydání je v roce 2019. V případě, že fanoušci této herní konzole hru ocení, Shadowgun War Games bude následovat.

Počas tohtoročnej akcie Gamescom sa vám podarilo vyhrať ocenenie s hrou Shadowgun War Games v kategórii najlepšej mobilnej hry. Na čo sa v rámci tohoto projektu môžeme tešiť?

War Games je již čtvrtou Shadowgun hrou. Jedná se o čistě kompetitivní záležitost. V adrenalinových bitvách se proti sobě postaví dva týmy legendárních hrdinů ze světa Shadowgun, každý s unikátními vlastnostmi, schopnostmi a arzenálem.

Hra je šitá na míru mobilním esportům a můžete se tedy těšit na featury pro toto odvětví charakteristické jako spectator režim, sezony, hráči organizované turnaje atd..

Shadowgun War Games má otevřenou předregistraci na stránce www.shadowgunwargames.com – zde se hráči mohou přihlásit do bety, odebírat novinky a zajistit si unikátní odměny jakmile hra vyjde.

Mimo Shadowgunu ste nám priniesli aj famózne tituly ako UNKILLED alebo Dead Trigger. Plánujete sa pustiť aj do nového franchisu?

No comment… Ale ano 🙂

Možno si trošku trúfnem ale nedá mi neopýtať sa. Skrývate v rukáve aj nejaké ďalšie projekty, s ktorými ste zatiaľ oficiálne neoznámili?

To si pište. Máme hromady úžasných nápadů, jak vnést čerstvý vítr do plachet mobilní platformě a vydat další revoluční pecku. Nikdy se nechceme zastavit na tom, co jsme již v minulosti zvládli, ale dál zjišťovat, co vše dokážeme hráčům předat. Jediné, co nás možná drží zpět je nedostatek lidí, kteří by naše šílené nápady realizovali.

Je niečo, čo by ste chceli odkázať našim čitateľom?

Rádi bychom aby si vaši čtěnáři udělali vlastní obrázek o naší práci. Stačí vyhledat www.shadowgunlegends.com a zkusit si naši epickou sřílečku na vlastní kůži. Všechny naše hry  jsou zdarma bez uzamčeného contentu za PayWally nebo za Pay2Win mechanikami.
A další věc… pokud mají vaši čtenáři zápal pro hry a jsou pracovití, aby nám poslali své CV na jobs@madfingergames.com

Vždy hledáme nové talentované lidi, co sdílejí naši vášeň 😉

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa zdaru v budúcich projektoch!