Zavřít reklamu

Rocket League si letos zahrajete konečně i na smartphonech

Vykopáváme ješte letos.

25. 3. 2021     Zdroj

Když si vývojáři z Psyonix řekli, že by bylo prima udělat fotbalovou hru, kde by lidské sportovce nahradila auta s raketovým pohonem, určitě netušili jaký fenomén tím rozjedou. Rocket League se dočkala vydání v roce 2015 a možná i díky tomu, že byla součástí predplatneho Playstation Plus hned při vydání, si našla za krátkou dobu miliony pravidelných hráčů. Po pětiletém čekání a nedávnem přechodu původní hry na free-to-play model nyní spatří světlo světa i mobilní verze hry.

Vzhledem k limitacím způsobených menším displejem a obtížnějším ovládáním ale dorazí Rocket League Sideswipe v odlehčené podobě. Samotná perspektiva při hraní se z volné kamery přesunula na bok akce. Namísto soubojů týmu až s pěti hráčů se mobilní port omezí pouze na hry jednoho proti jednoho či dvou proti dvěma. Ovládání přitom bude přesně přizpůsobené pro dotykové displeje. Tato úlitba však hráče na mobilech nepřipraví o komplexnější herní techniky, na které jsou zvyklí z velkých platformě.

Rocket League Sideswipe vyjde ještě v průběhu letošního roku. Vývojáři dokonce už uvolnili testovací alfa verzi. Ta je ale zatím dostupná pouze majitelům Android telefonu v Austrálii a na Novém Zélandu. Samozřejmě nás při vydání plně verze čeká i verze na iOS.