Zavřít reklamu

Resident Evil 6 s multiplayerem

Akční hra ze slavné hororové série Resident Evil s pořadovým číslem 6 je oznámena terve pár dní a stále se kolem ní rojí nové informace. Podle všeho se na hře dělá už přes 2 roky, což se podařilo studiu výborně tajit a je vyvíjena pro PC, PS3 a Xbox 360. Dělá na ní neuvěřitelný počet […]

23. 1. 2012    

Akční hra ze slavné hororové série Resident Evil s pořadovým číslem 6 je oznámena terve pár dní a stále se kolem ní rojí nové informace. Podle všeho se na hře dělá už přes 2 roky, což se podařilo studiu výborně tajit a je vyvíjena pro PC, PS3 a Xbox 360. Dělá na ní neuvěřitelný počet vývojářů (více jak 600).

Podle dostupných informací půjde o klasický survival horor v němž budou klasické Resident Evil okamžiky, stejně jako v předchozích titulech s číslovkou. Virem byl zasažen celý svět, takže nás čeká větvená kampaň nejméně za tři charaktery. Vrátí se staří známí jako Leon Scott Kennedy či Chris Redfield a mnoho dalších. Události by se měly odehrávat 10 let poté, co byl Leon nucen přežít v Raccoon City (Resident Evil 2).

Nejzajímavější novinka se ale objevila až teď. Ne že by se to do hry nehodilo, ale tak nějak jsme s tím moc nepočítali, ale přece. Šestý Resident Evil se objeví i s multiplayerovými módy. Zatím není známa jejich náplň ale ví se, že se jich bude moct zůčastnit až 8 hráčů v kooperaci maximálně 6. Offline kooperace chybět nebude, zde budou spolu dva spoluhráči. Více informací zřejmě dostaneme později.

Resident Evil 6 vyjde 20. listopadu na Xbox 360 a PS3. PC verze bude mít odklad, tipujeme ji na leden 2013.