Zavřít reklamu

Resident Evil 2 remake má běžet na enginu Resident Evil 7

Capcom údajně připravuje Resident Evil 2 remake na enginu ze hry Resident Evil 7.

28. 5. 2018    

Společnost Capcom už dlouhou dobu pracuje na remaku kultovního Resident Evil 2, který je mnohými považován za nejlepší díl série. Ostatně už fakt, že byly remakovány díly Resident Evil a Resident Evil 0, dávají tušit, že kromě druhého dílu se jednou dočkáme i remaku třetího dějství.

Nicméně se ukazuje, že remake dvojky nemá tak jednoduchý vývoj, jak to původně vypadalo. Zřejmě totiž došlo k jeho restartu, neboť se nyní na internet dostala informace, že Resident Evil 2 remake je vytvářen na enginu hry Resident Evil 7. V době kdy tedy byl oznámen, tato technologie zřejmě ještě nebyla zcela připravena a je vidět, že Capcom mu věnuje velkou péči.

Resident Evil 2 nabídne v nové verzi mnoho navíc

Navíc se nemá jednat o remaster v klasickém slova smyslu. Kupříkladu nyní vydaná verze Remastered u titulu Dark Souls nám nachystala pouze upravenou původní hru s vyšším frameratem, nenabídla však nic navíc. Resident Evil 2 remake ale hodlá dosáhnout mnohem větších cílů. Technologicky má jít o verzi, která bude dosahovat 1080p při 30fps na PS4 a nativního 4K rozlišení s 60fps v případě PS4 Pro.

Kromě toho hra nabídne moderní styl hraní. Oproti remakům předchozích dílů nebude mít statickou kameru, ale půjde o pohled, který známe z dalších dílů a přinesl jej poprvé Resident Evil 4. Hrdinu tak budeme sledovat z pohledu za jeho ramenem. V případě dvojky to budou Leon Scott Kennedy a Claire Redfield. Také dojde k tomu, že hra nabídne scény navíc. Měli bychom se tak dočkat jejího prodloužení.

Jak to vypadá, tak sérii Resident Evil se podařilo odrazit od nepovedeného šestého dílu dobrým směrem. Sedmička byla velmi povedená a uvidíme, co přinese osmý díl. Dokonce se spekuluje o tom, že by se k sérii měl vrátit její původní tvůrce Shinji Mikami. Ten v posledních letech pracoval na hororové sérii The Evil Within. Doufejme, že se nám remake ukáže již na letošní E3.

Zdroj: wccftech.com