Zavřít reklamu

Rentalit se po úspěšném prvním roce posouvá do offline prostředí

Tisková zpráva

17. 9. 2021    

Tisková zpráva: Rentalit po úspěšném roce otevírá na Rustonce vlastní kamennou prodejnu. Ačkoliv se může zdát, že je dnešní doba nakloněna spíše on-line prodeji, tak i přesto se nesmí zapomínat na standardní kontakt se zákazníky. Právě ten je i pro Rentalit nesmírně důležitý.

Značka Rentalit vstoupila na český trh již v březnu roku 2020. Klientům z řad malých i středních firem a OSVČ nabídla možnost pořídit si kvalitní notebooky, PC, telefony a tablety bez nutnosti velké investice nebo zadlužení, přičemž této možnosti využily stovky klientů, kterým Rentalit pomohl profinancovat více než 1 000 zařízení v celkové hodnotě téměř 30 milionů korun. Na konci loňského roku se tento startup stal součástí společnosti J&T Leasing, a doplnil tak portfolio firmy, která se operativním leasingem zabývá od roku 2018 se zaměřením na korporace a státní instituce.

Otevření vlastní kamenné prodejny je další fází, která služby Rentalit ještě více přiblíží malým a středním podnikatelům, kteří upřednostňují osobní jednání. Adresu bude mít na pražské Rustonce, která je velmi dobře dostupná jak městskou dopravou, tak i autem. „Osobní kontakt je nenahraditelný a stále více klientů si smlouvu přichází uzavřít raději osobně. Po dlouhém období sociální izolace naši klienti přímo vítají možnost zastavit se v zákaznickém centru. V pohodlné klientské zóně si návštěvník nejen sjedná smlouvu, ale také si rovnou vyzvedne vybrané zařízení a koupí si k němu příslušenství, jako jsou kryty a obaly,“ popisuje Petra Jelínková, CEO společnosti.

Otevření prodejny ale není jedinou novinkou. Chystají se totiž i další poměrně zajímavé změny. Poptávka zákazníků ukazuje zájem o vybavení kanceláří a zasedacích místností. Klientům často chybí chytré obrazovky a projektory, a proto se portfolio zařízení, která Rentalit nabízí, brzy rozšíří.

Malé a střední firmy možnost operativního leasingu vítají

Malé a střední firmy si většinou pořizují několik zařízení najednou a zároveň musí řídit své cashflow, proto je pro ně možnost operativního leasingu od počátku velmi zajímavá. Zásadní význam pro ně má také služba, kdy v případě rozbití počítače či notebooku dostanou náhradní přístroj, než bude ten jejich opravený. Navíc je v ceně leasingu i pojištění proti poškození a krádeži a záruční servis.

Další skupinou klientů jsou živnostníci – ti jsou ale obvykle váhavější a musejí si teprve zvyknout na koncept, kdy zařízení nevlastní. Většinou tedy služby operativního leasingu vyzkouší nejdříve u jednoho zařízení. „Když zjistí, že telefon funguje úplně stejně, jako kdyby byl jejich, a přitom mohou platit třeba jen 900 korun měsíčně, často přijdou sjednat smlouvu i na další vybavení,“ říká Petra Jelínková.

„Častým dotazem při sjednávání služby je možnost smlouvu předčasně ukončit. V Rentalitu jsme nastavili podmínky velmi příznivě. Smlouvu lze ukončit bez jakýchkoliv sankcí po uplynutí poloviny doby, na kterou byla smlouva sjednána.  Zákazník tedy hradí jen administrativní poplatek za vyřízení žádosti,“ dodává Petra Jelínková.

Zákazníky přivede partnerská síť

Zpočátku Rentalit fungoval jako e-shop, což se osvědčilo hlavně v období pandemie. Následně se ale začala budovat partnerská síť, do které patří velkoobchody, malé e-shopy, IT správcovské firmy či prodejny hardwaru a softwaru. Ty fungují přes zcela nový portál RentalitPro.cz.

Partner bývá tím, kdo svým zákazníkům radí a doporučuje, jaká zařízení by si měli pořídit. Zná jejich potřeby i finanční možnosti. Naším cílem je, aby tito partneři nabízeli svým klientům i operativní leasing,“ říká Petra Jelínková. Do konce roku plánuje Rentalit uzavřít přibližně desítku partnerství.

V novém karlínském obchodě bude fungovat také značka Relodit, která cílí na zákazníky, kteří si chtějí pořídit kvalitní a výkonné vybavení pro hraní počítačových her.

Kamenná pobočka Rentalit

Kamenná pobočka Rentalit se nachází na adrese Rustonka office park, konkrétně tedy Budova R2, Rohanské nábř. 693/10, 186 00 Praha 8 – Karlín (areál Rustonka). Otevřeno pak mají každý všední den od 9:00 do 16:30 hodin.

Komentáře nejsou povoleny.