Zavřít reklamu

Remedy si je jisté, že budoucnost je v singleplayerových hrách

Studio Remedy hovoří o tom, jak se bude herní průmysl vyvíjet nadále.

7. 5. 2019     Zdroj

Control

Studio Remedy hovoří o tom, že singleplayerové hry jsou nyní mnohem lepší a silnější, než kdy vůbec byly. Konkrétně to řekl Tero Virtala, který je v Remedy ředitelem. Dle něj mají momentálně singleplayerové hry v herním průmyslu silnou pozici a je velmi dobře, že si jich hráči cení. Podle něj mají totiž hry pro jednoho hráče nakročeno k zářné budoucnosti.

Remedy věří v singleplayerové hry

„Víme, že je spousta hráčů, kteří naše hry moc rádi nemají a nevadí nám to. Také je tu ale velká skupina těch, kteří milují to, co děláme a stejně tak je na tom spousta médií. A také existuje řada vývojářů, kteří mají rádi tvorbu her, které děláme my. Věříme v to, co děláme a naštěstí je tu dost lidí, kteří sdílejí náš pohled,“ řekl Tero Virtala.

„Naším cílem je tvořit i nadále AAA hry a ty musejí být ambiciozní a je potřeba, aby nám vycházely častěji než jednou za pět či sedm let. Chceme tvořit budoucnost, v níž jsme pány svého osudu a ať už se nám něco podaří, nebo ne, je to vždy důsledek naší práce. Abychom toho dosáhli, definovali jsme si tři hlavní pilíře. Musíme tvořit hry, které na trhu vyčnívají a stojí na svých postavách a příbězích. A přesně takové jsou akční hry. Zároveň je ale musíme tvořit tak, aby jejich hratelnost vydržela déle a používat nové techniky vyprávění,“ uzavírá Virtala.

Remedy v současné době dokončuje akční hru Control, která vyjde 27. srpna pro PC, PS4 a Xbox One.