Zavřít reklamu

Remaku Resident Evilu 2 se v prodejích nebývale daří

Hororovky pořád parádně táhnou.

27. 2. 2019     Zdroj

Resident Evil 2

Od předělávky Resident Evil 2 se toho čekalo opravdu hodně. Vždyť tato herní série je zřejmě jednou z nejlegendárnějších vůbec a “dvojka” byla oblíbená už v původní verzi. Rychlost, jakou mizí kopie z pultů obchodů a z digitálních obchodů však nejspíš zarazila i samotný Capcom. 

Podle jeho oficiálního vyjádření již prodal na čtyři miliony kopií Resident Evilu 2. Prodeje navíc podle všeho zatím neupadají, takže je prakticky jasné, že se předělávce podaří překonat původní díl z roku 1998, kterého se podařilo prodat 4,96 milionu kopií, což bylo na tehdejší poměry naprosto neuvěřitelné číslo. 

Jak už jsem psal v úvodním odstavci, od remaku RE 2 se čekalo opravdu hodně, což se v konečném výsledku i naplnilo. Na druhou stranu je ale obrovsky zajímavé, že svět dokáže takto pobláznit i “pouhá” předělávka staré hry, které ve výsledku krom hezké grafiky až tak nic nového nepřináší. RE 2 je tak parádním důkazem toho, že některé hry zkrátka nestárnou a fanoušky baví i po letech, byť v lepším kabátku. Ostatně, to samé v bledě modrém nám dokazuje i Ubisoft se svými remastery Assassin’s Creed, které fanoušci vítají s obrovskými ovacemi.