Zavřít reklamu

Reggie Fils-Aime odchází do důchodu. Americké Nintendo povede Doug Bowser

Reggie Fils-Aime se hodlá věnovat sám sobě. Jeho práce v Nintendu tak končí.

22. 2. 2019     Zdroj

Poněkud překvapivě bylo oznámeno, že Reggie Fils-Aime končí jako prezident americké pobočky Nintendo. Reggieho můžeme znát zejména z nejrůznějších předváděček a konferencí. Je klíčovou osobou pro celé Nintendo a nyní nadešel jeho čas. Ve svých 57 letech se rozhodl předat svůj post a věnovat se rodině a přátelům.

Reggie oznamuje svůj konec

Jeho oficiálním koncem bude 15. duben, kdy bude v této pozici naposledy. Shuntaro Furukawa, který vede Nintendo z pozice prezidenta k tomu řekl toto: „Opravdu si vážím všeho, co Reggie pro Nintendo udělal. Naší společnosti i mimo ni je Reggie znám jako výjimečný vůdce. Jsme vděční, že zanechává Nintendo v takto dobré kondici. Přejeme mu jen to nejlepší při jeho odchodu do důchodu.“

Zdá se, že prosincové společné vystoupení amerických šéfů Nintenda, Microsoftu a Sony bylo jakýmsi pomyslným vrcholem Reggieho aktivity. Nezbývá než Reggiemu popřát vše nejlepší do budoucna a doufat, že nový šéf Doug Bowser bude minimálně stejně dobrou náhradou. Na závěr natočil rozlučkové video pro fanoušky.