Zavřít reklamu

Refinancování hypotéky a ověření nemovitosti lze vyřešit z pohodlí domova

Refinancování hypotéky je skvělým způsobem, jak se vypořádat s rostoucími úrokovými sazbami. Jenže jak se s ním vypořádat, na co si dát pozor a co se může hodit?

8. 11. 2022    

Hypotéka je skvělým nástrojem na cestě za vlastním bydlením. Průzkumy ale prozrazují, že většina Čechů ji splácí přinejmenším 20 let. Jedná se o poměrně dlouhou dobu, během které se může naskytnout řada příležitostí pro vyjednání výhodnějších podmínek či lepší úrokové sazby. Prakticky každý má příležitost ušetřit – stačí ji jen ve správný čas využít. V tomto případě hraje nesmírně důležitou roli takzvané refinancování, s jehož pomocí si lze splácení hypotéky usnadnit. Má to však zásadní podmínku. Refinancování se musí řešit ve správný okamžik, a proto je nutné si pohlídat termín konce fixace.

Refinancování hypotéky

Pokud chcete na vaší hypotéce ušetřit, pak je refinancování tou správnou cestou. V takovém případě dluh u stávající banky splatíte nově sjednanou hypotékou u banky jiné, u níž si můžete vyjednat výhodnější podmínky. V praxi se jedná o zcela běžný a bezpečný způsob, jak řešit rostoucí úroky a na splácení tak maximálně ušetřit. Jsou v tom však i další benefity. Refinancování s sebou totiž přináší možnost pro celkové navýšení hypotéky, nebo její prodloužení/zkrácení.

Jak už jsme naznačili hned v úvodu, refinancování má jednu zásadní podmínku. Je potřeba jej řešit včas. Z tohoto důvodu je nutné si pohlídat termín konce fixace a před jeho vypršením začít celý proces řešit. Následně je už jen na vás, jakou cestou se vydáte. Samozřejmě se nabízí tradiční způsob, kdy budete jednat sami za sebe, anebo můžete využít moderních technologií a prakticky celé refinancování vyřešit podstatně jednodušeji z pohodlí domov. Jestliže jste navíc hypotéku uzavřeli před čtyřmi či pěti lety, tak se bez něj prakticky ani neobejdete. Během posledních let totiž výrazně vzrostly úrokové sazby, což by vás mohlo stát zbytečné tisíce jen na úrocích. Tomu lze naštěstí poměrně jednoduše předejít.

Hlídač hypotéky od hyponamíru.cz

Refinancování hypotéky je běžným řešením rostoucích úrokových sazeb. Otázkou ale zůstává, jak jej vlastně řešit. Pokud byste si rádi celý proces maximálně usnadnili, a zároveň měli jistotu, že se nedopatřením nedopustíte nějaké chyby, pak pro vás máme zajímavý tip. Jako ověřené řešení se nabízí oblíbená webová aplikace hyponamíru.cz, za kterou stojí český fintech startup se specializací na oblast hypoték, jejich refinancování a kompletní správu. Tato služba znatelně překračuje možnosti dostupných alternativ a přináší způsob, jak hypotéku kompletně sjednat, spravovat a refinancovat z pohodlí domova. Rozhodně se tedy nejedná jen o takzvanou hypoteční kalkulačku, ale o komplexní řešení s řadou benefitů.

Součástí hyponamíru.cz je i funkce s názvem Hlídač hypotéky, která je v oblasti refinancování zcela zásadní. Jak už jsme vícekrát zmínili, refinancování je potřeba začít řešit včas. O tomto kroku totiž musíte informovat vaši stávající banku nejméně 30 dní před vypršením fixace. A právě tady na scénu přichází Hlídač hypotéky, který vás o všem včas informuje. U toho to ještě nekončí. Funkce totiž následně dokáže uživateli pomoc s co možná nejlepším nastavením, čímž celkově usnadní celý proces refinancování. Centrem veškerého dění je online hypoteční bankovnictví. V něm lze ihned vidět všechny potřebné informace, včetně fáze, v jaké se s refinancováním momentálně nachází.

Online hypoteční bankovnictví je dostupné přímo z webového prohlížeče. Pojďme si ale ještě v rychlosti promítnout, co všechno vlastně umí a jak dokáže s refinancováním pomoct. V prvním kroku je důležité zamířit do hypoteční kalkulačky pro refinancování a vyplnit všechny potřebné informace. Zároveň je nesmírně důležité vybrat, zda jej chceme řešit online s bonusem, nebo postaru s využitím tradičního poradce. V našem konkrétním případě vybereme první možnost. Následně nás už webová aplikace přesměruje do hypotečního bankovnictví, kde se nám ihned zobrazí přehled všech dostupných nabídek, které si navíc můžeme seřadit podle preferovaných parametrů (například podle výše úrokových sazeb). Hlídač hypotéky je proto perfektním nástrojem pro včasné a bezpečné refinancování.

Pokud máte hypotéku a blíží se vám konec fixace, určitě byste celou situaci měli začít řešit včas. Obzvláště při pohledu na současnou výši úrokových sazeb. Na druhou stranu ale nemusíte zbytečně čekat až na zmiňovaný termín konce fixace. Svou hypotéku můžete ihned a zcela zdarma zaparkovat k hyponamíru.cz a nechat Hlídače hypotéky, ať zbytek vyřeší za vás. Přechodem k hyponamíru.cz získáte řadu skvělých benefitů – vše tak můžete řešit z pohodlí domova prostřednictvím internetového prohlížeče a za asistence zkušených hypotečních specialistů. S takovou vám rozhodně neunikne žádná výhodná nabídka nebo důležitý termín. Určitě také nesmíme zapomenout zmínit jednu poměrně důležitou věc. Nezapomíná se totiž ani na bezpečnost a důležitost soukromí, na což hyponamíru.cz klade velký důraz. Veškerá data uživatelů jsou z tohoto důvodu maximálně zabezpečena.

Ocenění nemovitosti

Hyponamíru.cz ale není jen o hypoteční kalkulačce, bankovnictví či Hlídači hypotéky. Navíc totiž nabízí další parádní funkci, která se může v mnoha ohledech náramně hodit. Řeč je o speciálním modulu pro odhad ceny nemovitosti. Ať už tedy nemovitost prodáváte, nebo naopak kupujete, můžete si ji nechat zdarma a bez závazků ocenit. Software konkrétně spolupracuje s externí švýcarskou technologií pro zajištění maximálně přesného odhadu, což ještě doplňuje o data ze současné a historické nabídky na největších českých realitních portálech, data z katastru nemovitostí a o možnosti umělé inteligence.

Díky tomu si může doopravdy každý velice rychle ověřit odhadovanou cenu nemovitosti online. Pokud se například chystáte pro její nákup, můžete si v okamžiku zjistit odhad, následně jej porovnat se současnou nabídkou a zjistit, zda není aktuální cena například přemrštěná. I v tomto případě je kladen velký důraz na celkovou jednoduchost. Celý proces je proto nesmírně snadný – nejprve stačí vybrat, jestli se jedná o byt či dům, následně vyplnit potřebné údaje (o obytné ploše, počtu místností, roku výstavby, stavu apod.) a v závěru už jen zadat osobní údaje v podobě jména a e-mailu, kam vám odhad ceny nemovitosti dorazí. Jak funguje odhad ceny přes hyponamíru.cz najdete v níže přiložené galerii.

Hyponamíru.cz: Komplexní nástroj pro svět hypoték

Hyponamíru.cz můžeme označit za jednoduché, a hlavně komplexní řešení, s jehož pomocí lze sjednat, spravovat či refinancovat hypotéku. Celý proces totiž pokrývá od A po Z. Jeho největším benefitem je celková jednoduchost a pohodlí. Jak už totiž víte, vše lze řešit z pohodlí domova, pouze za pomoci internetového prohlížeče a hypotečního bankovnictví. Důležitou roli, která je pro mnoho uživatelů zcela klíčová, sehrává i transparentnost. V hypotečním bankovnictví tak máte detailní přehled nejen o výhodných nabídkách, ale také o všech důležitých věcech, kam můžeme zařadit i veškeré poplatky, úrokové sazby a řadu dalších. Profesionalitu řešení navíc jasně potvrzuje fakt, že za ním stojí tým zkušených hypotečních specialistů. Ti se zároveň podílí na celkovém růstu platformy a jsou doslova klíčem k tomu, aby mohl každý získat co možná nejvýhodnější hypotéku bez zbytečných překážek, které jsou bohužel dodnes běžnou praxí.

Nalijme si čistého vína. Řešit hypotéku není zrovna procházka růžovým sadem. Právě proto je na místě mít po ruce spolehlivého parťáka, který má s celým procesem bohaté zkušenosti. Aby toho ale nebylo málo, hyponamíru.cz navíc do českého prostředí přináší velmi potřebnou osvětu, kdy lidi učí o hypotékách a všem kolem nich. Konkrétně produkuje podcast Za lepší hypotéku a hypoteční zpravodajství HypoNews na YouTube. Jedná se o kratší pořady, kterými provází přímo sami hypoteční specialisté.

Komentáře nejsou povoleny.