Zavřít reklamu

Recenze herní myši Zalman ZM-M100R: Za extrémně málo peněz hodně muziky

Na trhu existuje obrovské množství různých herních myší, které se od sebe dělí zpracováním, funkcemi či cenou. Ta se většinou pohybuje v rozmezí několika stokorun až tisíců korun.

27. 1. 2019    

Pokud si však myslíte, že levné myši nemají čím zaujmout a nehodí se prakticky pro nikoho, jste na omylu. Do redakce nám totiž na testování dorazila herní myš Zalman ZM-M100R, jejíž cena se pohybuje kolem 140 korun, a která je i přes velmi nízkou cenu skutečně povedená. 

Balení a zpracování

Přestože je cena myši ZM-M100R skutečně nízká, jak po stránce balení, tak i zpracování se nemá rozhodně za co stydět. Myš totiž dorazí ve slušivé černé krabici s brandingem po stranách a otvorem vepředu, díky kterému je produkt vidět naživo bez nutnosti jakkoliv krabici rozebírat. Když pak myš vybalíte, potěší vás její příjemný, lehce matný povrch. Co naopak zamrzí, je použití obyčejného, nijak opleteného USB kabelu pro propojení myši s počítačem, který vypadá sice poměrně kvalitně, nicméně s opletenými kabely se po stránce výdrže rovnat určitě nedá.

Když jsem myšku poprvé uchopil do ruky, příjemně mě překvapila svou skutečně dobrou ergonomií, díky které se parádně drží, přestože vypadá na první pohled naprosto obyčejně. Myš je navíc relativně velká, díky čemuž nebudou mít s jejím používáním problém ani hráči s většími dlaněmi. Pokud by vás pak zajímala váha, ta je rovných 110 gramů. ZM-M100R od Zalmanu se tak řadí mezi lehčí myšky. Jak už jsem psal výše, myš se s počítačem spojuje skrze USB kabel a to bez nutnosti jakéhokoliv dalšího softwaru či čehokoliv jiného – zkrátka jen zastrčíte a používáte. 

Podsvícení 

Pokud si libujete v různobarevném podsvícení vašich periferií, s modelem M100R budete velmi spokojeni. Užijete si u něj totiž duhové světelné efekty zajištěné LED diodami. Přechody mezi jednotlivými barvami jsou velmi plynulé a celkově příjemné, nemusíte se tedy obávat žádných křiklavých skoků. Bohužel však není možné barvy nikterak ručně ovládat.

Testování

Myš se chlubí optickým senzorem s citlivostí 1000 DPI, což sice není žádné závratné číslo, nicméně na hraní her valné většiny z nás bez problému stačí. Obávat se nemusíte ani toho, že by ZM-M100R špatně po čemkoliv klouzal. Na povrch, se kterým by si neporadil, jsem totiž při testování nenarazil a to jsem jich vystřídal skutečně dost. 

Myš disponuje “jen” levným a pravým tlačítkem spolu s prostředním kolečkem pro scrollování, takže je využitelná skutečně spíše pro nenáročné hráče, kteří nejsou zvyklí například na různá naprogramovatelná tlačítka. Ty, co má myš, však plní bez problému přesně co, co se od nich očekává a navíc při tom zní skutečně příjemně. Nemusíte se tedy obávat, že by se nízká cena podepsala i tu. Žádný plastový zvuk, který si pamatujete ještě ze základek, tu opravdu nečekejte. 

Resumé

Pokud bych měl myšku Zalman objektivně zhodnotit, de facto bych jen opsal poslední větu prvního odstavce. Za nějakých 140 korun totiž dostanete skutečně velmi povedenou myšku, která udělá především méně náročným hráčům velkou radost. Dokonce bych si dovolil říci, že ve své cenové kategorii valnou většinu konkurence hravě předčí. Jejího pořízení bych se tedy určitě nebál.