Zavřít reklamu

Řada GeForce RTX je pravděpodobně stvořena pro přetaktování

I po přetaktování budou grafické karty tiché jako šepot.

14. 9. 2018     Zdroj

NVIDIA RTX for OC

S dalším dnem přichází další vypuštění informací od portálu videocardz, tentokrát opět o sérii GeForce RTX, která uchvátila všechny PC nadšence. Zdá se, že NVIDIA extrémně vylepšila systém napájení a napětí u nové technologie Turing. Pokud budeme věřit uniklým snímkům, můžeme zjistit, že obvod dodává GPU daleko čistší napájecí energii, která umožní daleko větší možnost přetaktování a chlazení.

Začněme s úrovní zvuku. Model GTX 1080, který NVIDIA často používá pro porovnání s nejnovějším kouskem RTX 2080, dosahuje hlučnosti 36 dB, avšak model RTX 2080 se vyšplhá pouze na 29 dB. To je poměrně docela výrazné snížení při pohledu na výkonnost. Pokud to porovnáme s lidským šeptáním, které se udává v hodnotě 30 dB, můžeme oficiálně říci, že nejnovější produkt bude tichý jako šepot.

 

Díky upravenému napětí mohou být nové grafické karty napájeny zcela čistě a mnohem lépe, než tomu bylo dosud zvykem.

Mezitím co tyto snímky poukazují na dokonalou dominanci pro přetaktování, velkou pravděpodobností je, že více a více lidí dostane zájem o přetaktování vlastních komponentů. Dle portálu videocardz, který byl v minulosti již několikrát legitimním zdrojem, se pracovní frekvence nových grafických karet vyšplhají na dosud nevídaná čísla.

Cena a dostupnost

Grafické karty řady RTX 20 si můžeme předobjednat na stránkách společnosti NVIDIA. Jejich ceny se pohybují v rozmezích $499 – $1199.