Zavřít reklamu

PS3 má na kontě přes 80 milionů prodaných kusů

Konzole Playstation 3 se do teď prodalo přes 80 milionů kusů.

12. 11. 2013    

Společnost Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) informovala, že kumulovaný objem prodeje platformy PlayStation®3 (PS3®) dosáhl ke 2. listopadu 2013 celosvětově 80 milionů kusů*1. Už sedmým rokem tak platforma PS3 prokazuje neustálý růst a svou životaschopnost.

Platforma PS3 již od svého uvedení na trh neustále poskytuje vysoce kvalitní zábavu a neustále se vyvíjí prostřednictvím aktualizací systémového softwaru či doplňováním nových funkcí, jakými jsou aktualizace starších her pro platformy PlayStation® a PlayStation®2, DVD mechanika, funkce DLNA klienta a podpora stereoskopických 3D her. V únoru 2013 společnost SCE uvedla na trh systém PS3 v nových barevných úpravách, „azurově modré“ a „granátově červené“. V srpnu 2013 se v Evropě snížila cena PS3 s 12 GB pamětí Flash a zároveň byla tato verze představena v Severní Americe. Díky široké nabídce produktů, které uspokojují nejrůznější potřeby a naplňují různé životní styly, byla platforma PS3 příznivě přijata širokou hráčskou komunitou.

Platforma PS3 si neustále získává silnou podporu od externích vývojových společností a vydavatelů po celém světě. Celkový počet her vydaných pro platformu PS3 dosáhl celosvětově počtu 4 332*2 her. Patří mezi ně i absolutní hit The Last of Us, kterého se prodalo 3,4 milionu kusů za méně než tři týdny od začátku jejího prodeje v červnu 2013*3. Kritikou velmi pozitivně přijatá hra Journey zase získala šest ocenění na 13. výročním udělování ocenění Game Developers Choice Awards a stala se tak vůbec první videohrou v historii cen Grammy, nominovanou na cenu za nejlepší doprovodnou hudbu Best Score Soundtrack. Pro období svátků bude připraveno více než 300 her od externích vývojových společností a vydavatelů a také od studií SCE Worldwide Studios.

Celosvětový prodej platformy PS3® dosáhl 80 milionů kusů

Turismo®6 (GT6™), posledního dílu nesmírně populární série Gran Turismo, z níž se po celém světě prodalo více než 70 milionů kopií*5.

Vysoce hodnocené jsou také „trháky“ jako BEYOND: Two Souls™ (Sony Computer Entertainment), Grand Theft Auto V (Rockstar Games, Inc) a Batman: Arkham Origins (Warner Bros. Interactive Entertainment).

Při prvním uvedení platformy PS3 v listopadu 2006 představila společnost SCE také síť PSNSM, službu pro on-line režim pro více hráčů a digitální zábavní služby, která v současnosti funguje v 59 zemích na celém světě a celkově má více než 150 milionů registrovaných účtů*6. Obchod PlayStation®Store (PS Store), představený spolu s platformou PS3 a fungující společně se službou PSN, nabízí velké množství různého digitálního obsahu ke stažení. Majitelé herního systému PS3 si tak mohou vybírat z globálního katalogu více než 222 000 položek, včetně 72 000 her*7.

Členská služba PlayStation®Plus (PS Plus), která je zpřístupněna od června 2010, nabízí mimo jiné přístup k exkluzivním slevám v obchodě PS Store, bezplatným hrám pro platformy PS, demo hrám a automatickým aktualizacím systému. V červnu 2012 byla ke službě PS Plus v Severní Americe a Evropě doplněna kolekce okamžitých her Instant Game Collection, která členům služby PS Plus umožňuje užívat si populární hry od externích vývojových společností, vydavatelů i studií SCE WWS bez dalších doplatků. Společnost SCE také neustále rozšiřuje možnosti služby PS Plus v různých zemích a regionech. Například v Japonsku bylo do sekce bezplatného hraní („Free Play“) doplněno více her. Sekce „Free Play“ funguje obdobně jako kolekce „Instant Game Collection“ a zpřístupňuje japonským uživatelům služby PS Plus více než 150 her.*8

Od svého představení v září 2010 umožňuje pohybový ovladač PlayStation®Move uživatelům hrát hry intuitivně a vylepšuje interaktivnost herních zážitků. Periferní zařízení Wonderbook™, využívající výkon pohybového senzoru, přináší nový směr rozvoje ve vyprávění příběhů pomocí technologie rozšířené reality (AR) a kamery PlayStation®Eye. V listopadu 2012 byly pro toto zařízení vydány dvě hry. Wonderbook: Book of Spells a Wonderbook: Diggs Nightcrawler*8 a dosáhly skvělého ohlasu ihned po svém uvedení na trh. Na svátky jsou připraveny nové vzrušující hry Wonderbook: Book of Potions a Wonderbook: Walking With Dinosaurs*9 a společnost SCE zároveň představí sérii Wonderbook v Japonsku. 3-3-3-3 Celosvětový prodej platformy PS3® dosáhl 80 milionů kusů

I když bude 15. listopadu 2013 na trhy v Severní Americe a 13. prosince 2013 na trhy v Latinské Americe a Evropě uveden nový zábavní herní systém PlayStation®4, bude společnost SCE neustále rozšiřovat celý „ekosystém“ PlayStation, například formou kontinuální podpory herního a digitálního zábavního obsahu pro platformu PS3.

*1 Objem prodeje.

*2 K 30. září 2013. Bez her dostupných formou stažení.

*3 K 3. červenci 2013 včetně počtu prodaných Blu-ray Disc™ médií i verzí dostupných ke stažení.

*4 Celkový počet Blu-ray Disc™ médií i verzí dostupných ke stažení připravených do prodeje od 1. listopadu do 31. prosince 2013 v různých regionech. Nové hry se budou lišit v závislosti na konkrétních regionech.

*5 Ke konci března 2013.

*6 K 19. září 2013.

*7 K 31. říjnu 2013.

*8 K 6. listopadu 2013.

*9 Uvedení těchto her na trh v Japonsku a jiných regionech Asie bude teprve určeno.