Zavřít reklamu

První velké hře od Amazonu se nedaří. Vývojáři ruší herní módy a chystají mnoho změn

Amazonu se vydání hry Crucible nepovedlo. Vývojáři chystají velké množství změn.

8. 6. 2020    

crucible

První velká hra od Amazonu se nazývá Crucible a rozhodně se nedá říct, že by šlo o něco úspěšného. V recenzích hra obdržela průměrná hodnocení a zhruba tři týdny od vydání už ji opustila řada hráčů. Vývojáři si výtky vzali v srdci a slíbili mnoho změn. V první řadě byly zrušeny dva ze tří módů.

Jednoznačně nejoblíbenějším režimem je Heart of the Hive, ve kterém se dva týmy snaží zabírat speciální „kombajny“ a bojovat přitom s nepřáteli, které ovládá PC. Po nasbírání určitého počtu bodů se vyvolá hlavní boss, kterého pak můžou týmy zabít. Zbylé dva módy Harvester Command a Alpha Hunters byly zrušeny kvůli malému zájmu ze strany hráčů. Vývojáři nevyloučili, že se módy v budoucnosti můžou vrátit v pozměněné podobě.

Díky zpětné vazbě od hráčů už vznikl seznam věcí, které musí vývojáři předělat nebo přidat. V první řadě se do hry přidá možnost hlasové komunikace, dále možnost předčasně vzdát zápas a systém pro nahlašování AFK hráčů. Dále se chystá vylepšení ping systému, minimapa, optimalizace hry nebo zlepšení matchmakingu. Už jen z tohoto výčtu je jasné, proč hra Crucible neuspěla. Spustit online akční hru bez základních funkcí je dost sebevědomé a vyjít to může jen pokud přijdete s něčím převratným, jako třeba před lety PUBG. Crucible však po stránce hratelnosti nic revolučního nepřináší.

V neposlední řadě byla v Crucible odložena první sezóna. A to do té doby, než se největší problémy nevyřeší. Slíben byl taky přesný seznam změn, které se chystají a předběžné datum vydání jednotlivých novinek.