Zavřít reklamu

První update udělá z remaku Mafie černobílou gangsterku

Vývojáři prvním updatem opravují bugy a přidávají do hry nové možnosti.

8. 10. 2020    

Vývojáři z Hangar 13 přicházejí dva týdny po vydání Mafia: Definitive Edition s prvním velkým updatem, který kromě vyřešení některých technických problémů přidává do hry i nový Noir mód. Ten z celobarevné hry udělá černobílou gangsterku, na kterou by si mohl ve třicátých letech zajít do kina sám Tommy Angelo.

Přesun do filmu podobné estetiky už podobně v červenci zkoušel Ghost of Tsushima. Zatímco se ale japonský duch inspiroval filmy Akiry Kurosawy, Mafia se pro inspiraci poohlížela ve filmu noir, populárním v době zasazení hry. Kromě přepisu Tommyho příběhu na černobílý celuloid ovšem update nabízí i další změny.

Menšími změnami prochází režim Volné jízdy. V závislosti na tom, kde a jaké auto v režimu řídíte, se budou na mapě objevovat nové herní módy. Vývojáři zatím jejich přesnou podobu nespecifikovali a jejich objevení nechávají na samotných hracích.

Úpravou prošla i možnost úpravy HUDu. Ze hry nyní lze odstranit takřka všechny pomocné ukazatele. Zaškrtnutim položek v menu se tak můžete zbavit minimapy, ukazatele současné mise a rušivých ukazatelů herní navigace. Společně s přidáním Noir módu by tato změna měla pomoci hráčům zaznamenávat lepší screenshoty. Navíc posouvá hru blíže ke klasické Mafii z roku 2002.

Mafia: Definitivní edice vyšla 24. září pro PC, Playstation 4 a Xbox One. V recenzích se hře dařilo dobře – většinou dostávala sedmičky a osmičky. Remake u nás uctívané městské akce se líbil i nám. Co se nám líbilo nejvíc, si můžeteete přečíst v Martinově recenzi.