Zavřít reklamu

První problémy na obzoru? Testovací Xboxy Series X se při hraní enormně zahřívají

Jsme svědky prvního problému nového Xboxu?

7. 10. 2020     Zdroj

Natěšenost střídá strach. Tak přesně takto by se dalo popsat nynější rozpoložení fanoušků Xboxu čekajících na nový Xbox Series X. Ten sice dorazí už zhruba za měsíc, už nyní se však objevují zprávy poukazující na první možné problémy. Ty souvisí především s nadměrným zahříváním, se kterým se potýkají testovací kusy, které Microsoft zapůjčuje vyvoleným jedincům. 

Jak u PlayStationu 5, tak u Xboxu Series X se jejich testeři rozplývají nad tím, jak tiché konzole to jsou. Minimálně u druhého zmiňovaného kousku však nyní díky testům Kena Bogarda z Jeux Video slyšíme, že se potýká se skutečně velkým zahříváním a to dokonce tak velkým, že je manipulace s konzolí či jejími částmi kvůli teplu nepříjemná. Z těchto slov se tak zdá, že větrák konzole nestíhá její útroby dostatečně ochlazovat, kvůli čemuž se dostávají na vysoké teploty a to dokonce i při hraní méně náročných her. 

 

Z testu Bogarda bychom nicméně zatím neměli dělat žádné přehnané závěry, jelikož je možné, že se mu do rukou dostala jednak vadná testovací konzole a jednak je jeho konzole ještě ne zcela dokončeným veřejným modelem z hlediska softwaru i hardwaru. Zcela jasno budeme v tomto směru mít až příští měsíc, kdy se světu novinka oficiálně představí a ten si jí tak konečně bude moci naplno vyzkoušet. Snad jsou tedy veškeré nynější obavy zbytečné.