Zavřít reklamu

Proč už jsme se několik let nedočkali nového Splinter Cell či Prince of Persia

Na některé herní pecky z dílny Ubisoftu se již pár let jen práší. Proč?

2. 10. 2018     Zdroj

Ubisoft nám v posledních několika letech představil pár skutečně velmi zajímavých herních počinů či pokračoval ve vytváření nových dílů her starších. Některé kdysi úspěšné hry však na pokračování již pěkných pár let čekají a pomalu ale jistě zapadávají prachem. Proč tomu ale tak je?

Na tuto otázku se pokusil odpovědět jeden z předních představitelů Ubisoftu Serge Hascoet v rozhovoru pro portál Game Informer. Ten se ho dotazoval mimo jiné na oblíbený Splinter Cell a Prince of Persia. Od posledního zpracování těchto her totiž už uplynulo 5, respektive 8 let a tak by si jistě zasloužily pokračování. Tomu by se však podle všeho nebránil ani samotný Ubisoft. 

“Miluji Spliter Cell a mám moc rád i Prince of Persia. V tuto chvíli nemůžu říci moc informací, ale mohu prozradit alespoň to, že se snažíme získat zdroje. Není to otázka vůle, ale prostředků,” nechal se Serge slyšet. Z jeho slov tak vyplývá, že je obnovení těchto titulů ve hře, ale je potřeba na ně zajistit potřebné finance. To ale může být v konečném důsledku velký problém. Ubisoft by totiž mohl před těmito hrami upřednostňovat své osvědčené tituly typu Assassin’s Creed či Rainbow Six či Ghost Recon, které se mezi hráči těší obrovské popularitě. Na druhou stranu, jen z těchto her nemůže Ubisoft žít věčně a investice do pár zapomenutých titulů by mohla jeho portfoliu velmi prospět. Zda tomu tak však opravdu bude ukáže až čas.