Zavřít reklamu

Proč Sony pozdržela The Last Guardian?

Shuhei Yoshida mluví o tom, proč bude The Last Guardian vydán až na PS4.

17. 6. 2015    

Sony na své tiskové konferenci odhalila renovovaný The Last Guardian pro Playstation 4. Shuhei Yoshida se nyní vyjádřil k tomu, proč byla hra nakonec přesunuta na tuto konzoli. Jeho vyjádření:

„V roce 2011 se vývoj hodně zbrzdil. Byla tam spousta technických problémů, hlavně co se rychlosti týče. Trailer, který jsme ukazovali na PS3, byl vylepšen, ve skutečnosti hra běžela v daleko nižším frameratu a některé funkce stále chyběly. Takže bylo jasné, že tým musel dělat kompromisy a technický tým se snažil zlepšit výkon, ale to bralo příliš mnoho času. V té době ale přišel PlayStation 4, který měl hotové vývojové prostředí, takže v roce 2012 bylo jasné, že se máme přesunout na tuto konzoli k dosažení stanovené vizuální kvality. Hra je nyní plně hratelná na PlayStationu 4. Máme důvěru v termín vydání, proto jsme mohli hru nyní ukázat.“

Nyní už je tedy jasné že na vině byly technické problémy hry, které nastaly na PS3 a s kterými si již PS4 poradí. Evidentně byla tehdy vize větší než mohla být realizována. Trailer který byl ke hře vydán naleznete níže.

The Last Guardian vyjde exkluzivně pro Playstation 4 a to v průběhu roku 2016.