Zavřít reklamu

Proč nedorazí nový Fallout 76 na Nintendo Switch

Falloutu 76 není bohužel přáno. Alespoň na Switchi.

30. 10. 2018     Zdroj

Ačkoliv světu konzolí vládnou pevnou rukou již řadu let pouze dvě zařízení, kterými jsou PlayStation a Xbox, i s jinými konzolemi se však musí počítat. Velké popularitě se těší například Nintendo Switch, které je díky svému zpracování perfektní alternativou například pro všechny, kteří často cestují a chtějí mít své hry u sebe. Vývojářská studia si oblibu Switche uvědomují a proto se snaží své hry portovat krom Xboxu a PlayStationu právě na něj. Některé tituly ale bohužel na tuto konzoli dostat nelze. 

Mnoho svých her portuje na Nintendo Switch i studio Bethesda, které před nedávnem představilo nový Fallout 76. Pokud jste však doufali, že i ten na Switch dorazí, budete zklamaní. Prezident marketingu tohoto studia se totiž nechal před pár dny slyšet,  že ačkoliv by Bethesda ráda Fallout 76 na Switch dostala, je to tentokrát nemožné, respektive dle jeho slov neproveditelné.

Nemožnost portace Falloutu na Switch však není v žádném případě náznakem toho, že se k této konzoli vývojáři otáčí zády, ba naopak. Podle slov prezidenta marketingu chce minimálně Bethesda stále Switch svými hrami zásobovat, pokud to bude jen trochu možné.