Zavřít reklamu

Proč Grand Theft Auto 5 nedostane rozšíření pro single-player?

Grand Theft Auto V bez příběhového rozšíření!

24. 10. 2017    

Rockstar Games je jedním z největších jmen v herním průmyslu a přinesl nám některé z nejlepších her, jakými jsou Red Dead Redemption, Bully a samozřejmě série Grand Theft Auto. Grand Theft Auto V bylo vydáno v roce 2013 a bylo kriticky uznávané. Hra získala spoustu čerstvého obsahu pro svůj online multiplayer, ale žádný pro jednoho hráče, což spoustu fanoušků zaskočilo.

V rozhovoru s ředitelem designu Rockstar Games, Imranem Sarwarem, se ptáme proč nebylo nikdy vydáno rozšíření pro single-player. Za prvé, on vysvětlil, že studio cítilo hlavní příběh tak, že je velice kompletní a Rockstar Games neměl pocit, že žádný další příběhový obsah byl nutný.

Za druhé, Rockstar Games také necítil, že má prostředky na vytvoření další DLC, která by splnila očekávání fanoušků. Zdroje společnosti Rockstar Games už byly spotřebovány tím, že přenášely hru na PC, PS4 a Xbox One, podporovaly on-line režimy a pracovaly na Red Dead Redemption 2. Zdá se tedy,  že nebyl dostatek času k tomu, aby se vytvořilo příběhové rozšíření pro hru jednoho hráče.

„Rádi bychom v budoucnu dělali další hry pro jednoho hráče. Jako společnost milujeme hry jednoho hráče více než cokoli jiného a věříme, že každá hra pro jednoho hráče vypráví nezapomenutelný příběh.“ řekl Imran Sarwar.

Nepochybně se fanoušci budou cítit zklamáni, že GTA V nikdy nezíská žádný další obsah pro hru jednoho hráče, obzvláště vzhledem k tomu, že Rockstar sliboval, že pro jednoho hráče bude velmi podstatný extra obsah, ale zdá se, že studio odmítlo tuto myšlenku. Doufáme tedy, že dostaneme spoustu příběhu DLC pro Red Dead Redemption 2.